Vedení ČSSD chce odstranit plakáty hlásající vyhnání bezdomovců

6.9.2010 3:42 odp.

Vedení ČSSD chce, aby stranická buňka na Praze 5 stáhla plakáty hlásající, že zmizí narkomani, bezdomovci a herny. Dopředu s nimi prý nikdo předvolební materiály nekonzultoval.

Vedení ČSSD chce odstranit plakáty hlásající vyhnání bezdomovců

Sociální demokracie na Smíchově přišla s heslem „Pryč s narkomany, bezdomovci a hernami", které kromě současného místostarosty Prahy 5 Michala Šestáka prezentuje na plakátu také farářka Církve československé husitské Petra Šáchová.

Na webových stránkách pak sociální demokracie uvádí, že vyčlení oddíl městské policie, který bude bránit "nežádoucímu shromažďování" narkomanů a bezdomovců. Zřídit chce také hlídače parků a náměstí, kteří budou chránit veřejnost "před narkomany, bezdomovci a dalšími závadovými osobami".

Plakáty mají o problému vyvolat diskuzi, tvrdí Šesták

Šesták tvrdí, že je to úvodní fráze, která má o tomto problému vyvolat diskuzi. S tím má však problém pražské vedení strany. "Vůbec se nám to nelíbí, máme s tím problém," řekl ČTK místopředseda pražské ČSSD Miroslav Poche.

Dopředu plakáty prý vůbec neviděli. S kampaní v tomto stylu  nesouhlasí ani úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Novinářům v úterý řekl, že politické grémium ČSSD požádalo vedení strany v Praze 5, aby s kampaní přestalo. Podle Sobotky je bezdomovectví složitý sociální problém, který nelze "zplošťovat do sloganu tohoto typu".

ČSSD nechce v obvodu středisko pro narkomany

Současné vedení radnice na Praze 5 nesouhlasí s tím, že se na území Prahy 5 letos přestěhovalo protidrogové centrum Sananim. Podle Šestáka se v této souvislosti zvýšila v místě drobná kriminalita, například vykrádání aut. Podle Sananimu je ale smíchovská lokalita pro působení centra důležitá, neboť ve zdejším parku Na Skalce se přímo pod širým nebem obchoduje s drogami a narkomani tam drogy i berou.     

Bezdomovcům chce zase nabídnout dočasné ubytování a zaměstnání, například úklid ulic Prahy 5. Pokud lidé bez přístřeší takové nabídky nevyužijí, pak "... chceme, aby městská policie pracovala tak, aby v těch nejexponovanějších místech prostě nebyli", konstatoval Šesták.

Více:

Bublan (ČSSD): Bezdomovci jako černé svědomí

Nechceme Jocha a ani násilné řešení bezdomovectví, hřímala ČSSD

Paroubek varuje: Pravice hnědne. Dnes bezdomovci, zítra Romové

Foto:kscm.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…