Vítkovice, město zaslíbené ubytovnám pro nepřizpůsobivé

24.09.2014 15:12

Naše redakce obdržela druhé vydání Večerníku Vítkovice. Ústředním tématem je opět obchod s ubytovnami pro nepřizpůsobivé. Místo administrativní budovy má údajně vzniknout dva tisíce bytů právě pro sociálně slabé.

Vítkovice, město zaslíbené ubytovnám pro nepřizpůsobivé
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Ubytovna v Mostě - Velebudicích
reklama

Administrativní budova po Vítkovických stavbách byla údajně prodána Vilému Hampelovi, který se dle Večerníku nechal slyšet, že kanceláře předělá na garsoniéry.

Vilém Hampel má údajně ubytovnu i v Opavě, kde je přezdívána jako Dům hrůzy. Hampel se proslavil kauzou neadekvátního nájemného z komína ubytovny. Ten však sloužil i obecním bytům. Náměstek primátora Opavy Žídek k problému řekl:

„Jednalo se o neadekvátní měsíční částku. Vlastník chtěl dokonce zpětně uhradit až tři miliony korun. Město mu navrhlo vlastní výši nájemného, při jehož stanovení vycházelo ze znaleckého posudku, pan Hampel však na tuto částku nebyl ochoten přistoupit. Po celou dobu hledání kompromisu upozorňoval, že pokud město nepřistoupí na jeho podmínky, komín ucpe.“ Dle Večerníku se tak i stalo.

Občané mají podle Večerníku z chystané ubytovny obavy. Bojí se, že v okolí bude situace stejná jako Sirotčí či Nerudově ulici.

Opoziční zastupitel Aleš Dobrozemský k tématu dodává: „Kdyby starosta Dlabal nešel na ruku Janu Krsičkovi z ČSSD, známému provozovateli ubytoven v Sirotčí či Nerudově ulici, mohl bych si myslet, že je starosta jen neschopný. Reálně se však bojím, že je spíše všehoschopný.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je lidem u p*dele, Fialo.“ Lídr ODS vzdělal národ. A ten se ozval

10:14 „To je lidem u p*dele, Fialo.“ Lídr ODS vzdělal národ. A ten se ozval

Jak působí Petr Fiala směrem k voličům? Je jeho vystupování příliš strojené, nebo do politiky vrací …