Vládní krize ublížila demokracii. Posílí extremistické strany, míní Bělobrádek

25.04.2011 16:40 | Zprávy
autor: jas

Podle šéfa lidovců Pavla Bělobrádka nahrává vládní krize extremistickým a populistickým stranám. O zvýšení preferencí KDU-ČSL zatím spekulovat nechce.

Vládní krize ublížila demokracii. Posílí extremistické strany, míní Bělobrádek

Vládní krize a případný odliv sympatií voličů od nejmenší kabinetní strany, Věcí veřejných, by mohl nahrávat stranám, které na současném politickém výsluní nefigurují. Tedy třeba KDU-ČSL. Její předseda Pavel Bělobrádek se ale z aktuálního politického vývoje příliš netěší.

Téma vládní krize 

"To, co se děje a dělo, není nic, z čeho bychom se těšili. Ubližuje to demokracii a pohled lidí na ni. Obávám se, že kdyby nyní byly volby, dostaly by v důsledku tohoto znechucení hlasy v daleko větší míře různé extremistické a populistické strany," objasnil šéf lidovců ParlamentnímListům.cz svůj postoj k současné vládní krizi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Krvavé ruce

Co vím, tak za těmi krvavými rukami Beneše jsou Češi – Moravané. Tak proč se obouváte do Němců a co by měl podle vás prezident dělat? Když už, tak od zásahu je tu přeci policie. Mimochodem zaregistroval jste třeba od někoho se sudetských Němců v Brně, že by se chovali nějak špatně nebo nezákonně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

22. týden na Energetické burze ČMKB

9:36 22. týden na Energetické burze ČMKB

Ve 22. týdnu byly uzavřeny kontrakty na dodávku 75 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné o…