Vondra: Bez „Magora“ by byl boj s bolševikem mnohem těžší

11.11.2011 8:28

Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) má za to, že kdyby nebylo básníka, publicisty a výtvarného kritika v jedné osobě Ivana Martina Jirouse, boj s bolševikem by byl mnohem těžší. Za svou organizátorskou a uměleckou činnost, kterou provozoval navzdory cenzuře společenského života v době normalizace, byl pětkrát trestán soudem k odnětí svobody.

Vondra: Bez „Magora“ by byl boj s bolševikem mnohem těžší
reklama

Tištěná média dnes v hojné míře reflektují úmrtí bojovníka undergroundu Ivana Martina Jirouse. Smutek prožívá i ministr obrany Alexandr Vondra (ODS), který pro ParlamentníListy.cz Jirouse přirovnal k veteránům. Učinil tak v den výročí konce první světové války, který si připomínáme jako den všech bojovníků.

Za mřížemi osm a půl roku

Vondra má za to, že kdyby nebylo básníka, publicisty a výtvarného kritika v jedné osobě, boj s bolševikem by byl mnohem těžší. Za svou organizátorskou a uměleckou činnost, kterou provozoval navzdory cenzuře společenského života v době normalizace, byl pětkrát trestán soudem k odnětí svobody, často podle vykonstruovaného paragrafu 202 - výtržnictví, odseděl si celkem osm a půl roku.  

„Jsem z toho smutný, padl bojovník. Magor zemřel v předvečer dne veteránů. Jako jeho kamarád i jako ministr obrany se hluboce klaním před památkou veterána undergroundu, který beze zbraně a na hranici sebeobětování pomohl porazit bolševika. Kdyby nebylo Magora, měli bychom to všichni daleko těžší," napsal serveru ParlamentníListy.cz Vondra.

Více:

„Magor" Jirous byl po 38 letech prohlášen nevinným 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp, tom
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: V lesích se pracuje, počítejte s tím. Lesní zákon zakazuje stání i vjezd motorových vozidel

19:35 Lesy ČR: V lesích se pracuje, počítejte s tím. Lesní zákon zakazuje stání i vjezd motorových vozidel

Jarní teplé počasí a volné velikonoční dny zvou k vycházkám a výletům, tedy i do lesů. Tam se ale in…