Všichni útočí na Drábka a pozorovatel má jasno: Může si za to sám, asociál

27.10.2012 16:31 | Zprávy

POLITOLOGOVÉ Na hlavu odstupujícího ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka se snáší krupobití kritiky a politik dostává i od stranických kolegů studenou sprchu. Podle politologa Rudolfa Kučery si to vše zaslouží, protože vystupoval vždy totálně sebejistě a nikdy neprojevil ani trochu sociálního cítění. I politolog Jiří Pehe si myslí, že jde o sociálního autistu.

Všichni útočí na Drábka a pozorovatel má jasno: Může si za to sám, asociál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek

Odstupuje na konci měsíce. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek za TOP 09 je nicméně právě nyní vůbec nejvíce kritizovaným členem vlády. Právě premiér Petr Nečas (ODS) o něm prohlásil, že co se týče boje s černou prací, zamířil naprosto falešným směrem. Přihodila si i Drábkova nástupkyně Ludmila Müllerová (TOP 09), když prohlásila, že se bude muset od základu překopat celý systém sociálních karet. Nejsou v současnosti podobné výtky již jen kopáním do vládní mrtvoly? ParlamentníListy.cz se na to zeptaly předních tuzemských politologů.

Byl moc sebevědomý

Politolog Rudolf Kučera, jenž kvůli podepsání Charty 77 pracoval za bývalého režimu jedenáct let jako stavební dělník, si to nemyslí. „Těžko říci, ale podle mě ne. Vždy vystupoval velmi sebevědomě a odmítal jakoukoliv kritiku či připomínky. Byl neustále kryt ministrem financí Miroslavem Kalouskem, takže není divu, že se kritika nyní stupňuje. Odhalilo se, že ministerstvo nebylo v pořádku a děly se tam velmi podivné a nezákonné věci, tak je jasné, že se to na něj valí. Kdyby nebyl tak suverénní a neústupný a netvrdil často nesmysly, tak by se s ním tak nezacházelo. On si to vlastně předvařil,“ podotkl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

10:29 Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

Dvě originální plavidla Zlínského kraje zaujala o víkendu návštěvníky Holešovské Regaty. Pampeliška …