Vyměňte politiky, přemlouvá Langerová, Geislerová a Kubišová

12.05.2010 5:55

VIDEO K výzvě za obměnu politické reprezentace se připojily další známé osobnosti. Natočily pro voliče video vzkazy.

Vyměňte politiky, přemlouvá Langerová, Geislerová a Kubišová
reklama
Tváře známé z koncertních sálů přemlouvají na internetu voliče: Vyměňte politiky. Stejnojmenná iniciativa chce, aby po sněmovních volbách zasedli v poslaneckých lavicích úplně noví lidé.

Podporu „malé revoluci", jak organizátoři akci nazývají, vyjádřila řada známých osobností. A některé z nich se k akci připojili videoklipem.

Na video serveru Youtube či na stránkách Facebooku tak voliče k podpoře malých politických stran od úterý nově vyzývají zpěvačky Aneta Langerová a Marta Kubišová, herečka Aňa Geislerová a spisovatel Jiří Stránský.

Uděláme si to tu hezký

"Vždyť stačí jít jen volit. Prosím, vyměňte politiky," přemlouvá Langerová ve video vzkazu. "Poslední čtyři roky mi připadaly, že žiju v blázinci," stěžuje si Kubišová.

K tomu se přidala Geislerová: "Každej máme jeden svůj hlas a my si to tady uděláme hezký, musíme věřit tomu, že to dokážeme."

Pomyslné kvarteto uzavírá Stránský varováním. "Mirky Dušíny už nemůžeme mít, ale nesmíme dopustit, aby se vrátilo bratrstvo Kočičí pracky."

Za zhruba tři týdny trvající kampaň nahráli na internet své vzkazy i další celebrity, například zpěvák Dan Bárta či herci Kryštof Hádek a Viktor Preiss. Hymnou kampaně je pak píseň Vyměňte politiky, kterou na motivy Vltavy Bedřicha Smetany nahrála kapela Nightwork.

ČTĚTE TAKÉ:

Aneta Langerová: Když po volbách bude ještě hůř, tak snad emigruji

Další mladí umělci agitují za změnu politiků. Hádek a Gipsy.cz

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor:

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

4:44 Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

Takřka šest let uplynulo od zahájení kauzy Vidkun, kterou v minulosti realizoval Útvar pro odhalován…