Vyženeme Ratha, burcuje Tluchoř. Boj v ODS prý nebude

15.10.2011 12:13

Někdejší šéf poslaneckého klubu občanských demokratů Petr Tluchoř, který dnes v Kladně kandiduje na post šéfa středočeské ODS proti Petrovi Bendlovi, nepovažuje situaci ve straně za napjatou. Ať dopadne dnešní volba jakkoliv, nenastane prý žádný rozvrat ve vládě ani v ODS. Tluchoř to řekl ČTK před zahájením sněmu. Z jeho vyjádření také vyplynulo, že nebude v příštím roce kandidovat na post hejtmana.

Vyženeme Ratha, burcuje Tluchoř. Boj v ODS prý nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Tluchoř
reklama

Dosavadním šéfem vlivné středočeské ODS je Petr Bendl. Část regionální organizace však podporuje protinečasovský postoj někdejšího šéfa poslanců ODS Tluchoře, který má reálnou šanci funkci získat. Na straně Tluchoře je také Ivan Fuksa, jehož Bendl z rozhodnutí premiéra Petra Nečase minulý týden vystřídal ve funkci ministra zemědělství. Nečas podle některých informací v týdnu objížděl oblastní sněmy v středních Čechách, aby před volbou pozici Tluchoře oslabil a dnes se účastní i regionálního sněmu.

Chceme hlavně vyhnat Ratha

"Pokud vyhraju já nebo Petr Bendl, tak nenastane žádná třetí světová válka, ani rozvrat v ODS, ve vládě nebo jinde. Jde o to, kdo povede středočeskou ODS do toho příštího volebního roku, kde nás čekají veledůležité krajské volby, kde jsme přesvědčeni, že je naprosto nezbytné vyhnat Davida Ratha ze středočeského hejtmansví," prohlásil Tluchoř. Dodal, že z pozice šéfa krajské ODS chce pomoci vyhrát lídrovi kandidátky volby, které se uskuteční v příštím roce.

Dnešnímu regionálnímu sněmu v Kladně předcházela rozhodování oblastních sdružení, která nominovala kandidáty do vedení organizace. Bendl získal o jednu nominaci víc. Podle Tluchoře to však není zásadní. "Nominace jsou důležité pro regionální sněm jako signál z jednotlivých oblastí, jak je kdo vnímán. Navíc se tady rozhodne v tajném hlasování," dodal. Kromě zvolených delegátů na dnešním sněmu budou hlasovat někteří členové strany, kteří do dosavadního nominačního procesu nezasáhli.

Čtěte také:
Tluchořovi vypráskali kožich. Dostal jen jeden hlas
Bendl má na post šéfa středočeské ODS o jednu nominaci víc než Tluchoř

Nerad bych, abychom měli nálepku potížistů mezi regiony, říká Bendl

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

13:19 Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

Česká pošta od 19. března umožňuje odesílání roušek po České republice zdarma. Nyní se pošta rozhodl…