Zaměstnání cizince ze země mimo EU se bude trestat pěti miliony

30.12.2011 20:41 | Zprávy
autor: nip

Od Nového roku budou v České republice platit přísnější tresty za nelegální zaměstnávání cizinců ze zemí mimo Evropskou unii. Nově bude hrozit podvádějícím podnikatelům až pětimilionová pokuta.

Zaměstnání cizince ze země mimo EU se bude trestat pěti miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Od prvního ledna 2012 budou platit přísnější tresty za nelegální zaměstnávání cizinců, kteří nepochází ze zemí EU. 

Cizinec nebude smět v Česku pracovat bez platného oprávnění k pobytu, a to bez ohledu na vztah mezi ním a zaměstnavatelem. Transponovaná evropská směrnice jasně zakazuje členským státům zaměstnávat neoprávněně příslušníka třetí země.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Sebedestrukce EU

Musím vám dát za pravdu, že EU vede sebedestrukční politiku. Vrtá mi ale hlavou, jak je to možné? Kdo to řídí? To jsou všichni tak mimo nebo jim je jedno, co s námi bude?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP daroval Zoo Praha 100 vyřazených mobilních telefonů, podpoří tak záchranu goril v Africe

22:03 DPP daroval Zoo Praha 100 vyřazených mobilních telefonů, podpoří tak záchranu goril v Africe

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) předal Zoo Praha prvních 100 mobilních telefonů, které podnik vyř…