Zdrojem smrtelné nákazy může být maso, varuje ministr Fuksa

01.06.2011 12:35

Krvácivé průjmy děsí celou Evropu. Co je zdrojem nákazy? Po té, co se ukázalo, že to nejsou ani okurky ze Španělska ani voda, se ministr zemědělství Ivan fuksa (ODS) domnívá, že by to mohlo být maso.

Zdrojem smrtelné nákazy může být maso, varuje ministr Fuksa

Šetření na německé straně ukázalo, že španělské okurky nejsou zdrojem nákazy krvácivých průjmů, které končívají smrtí pacienta. Lék proti nemoci zatím není. Ministr zemědělství Ivan Fuksa (ODS) prohlásil, že zdrojem nákazy může být i nedostatečně upravené maso. Informaci přinesly Hospodářské noviny (HN)

„Poslední informace, kterou vydaly německé dozorové orgány, naznačují, že to bude mít souvislost s živočišnou výrobou. Úplně nejnovější teze je ta, že by mohlo jít o maso, které nebylo dostatečně tepelně zpracováno," řekl ministr zemědělství. Jednou z tezí byla podle něj i možnost nákazy z infikované vody, ta se ale nepotvrdila.

Patnáct úmrtí v Německu

Nejvíc nakažených hlásí Německo, které počítá se čtrnácti sty nakaženými občany, patnáct lidí už na infekci zemřelo. V Česku se nákaza potvrdila u americké turistky, která je hospitalizována v nemocnici na Bulovce. Hygienici jako nejlepší prevenci doporučují časté mytí rukou.

Dále čtěte:

Ministr Fuksa: Poctiví farmáři dostanou zvláštní logo

Poc (ČSSD): Dozvíme se, co vlastně jíme?

Dotaz Ivanu Fuksovi můžete položit ZDE

##PROFIL 1957##

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Děte už do pí*i, chápete, do p**i!“ Politik ODS se rozzlobil. Ptali jsme se na dotace kolem předsedy Fialy. Tady další várka zjištění

5:00 „Děte už do pí*i, chápete, do p**i!“ Politik ODS se rozzlobil. Ptali jsme se na dotace kolem předsedy Fialy. Tady další várka zjištění

ParlamentníListy.cz mají letité kontakty na některé zástupce ODS v Brně. Spojuje je postava muže z š…