Zeman si Nečasových ministrů příliš neváží. Zajímavý je prý jen Fiala

03.03.2013 19:45

Inaugurace Miloše Zemana se již blíží. Jako prezident hodlá udržovat úzký kontakt s premiérem Petrem Nečasem a diskutovat s ním o ministrech. Například v současnosti si váží pouze ministra školství Petra Fialy.

Zeman si Nečasových ministrů příliš neváží. Zajímavý je prý jen Fiala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„V této vládě považuji za velmi zajímavou osobnost ministra školství, pana profesora Fialu. Pokud jde o ostatní ministry, pak zdvořilost, která má být prezidentovi vlastní, mi velí, abych nikoho dalšího nejmenoval,“ uvedl Miloš Zeman v rozhovoru pro časopis Týden. Podle něj je to ale úspěch, že je alespoň jeden.

Například Karolínu Peake jako ministryni obrany by příliš neuvítal. „Každý prezident by měl mít úzký kontakt s premiérem, a každý premiér snad má zájem na stabilitě své vlády. Takže kdyby mi třeba pan Nečas navrhl paní Peake na ministryni obrany, sešel bych se s ním a v přátelské diskusi bych se mu pokusil vysvětlit, že dělá chybu, která povede v blízké době k jejímu odvolání, čímž svou vládu destabilizuje,“ vyjmenovává Zeman.

„A totéž v případě ministra práce Drábka, ministra školství Dobeše - a tak bych mohl pokračovat,“ dodává budoucí prezident. Peake mu prý navíc nestojí ani za diskusi – jako jedinou z předsedů vládních stran ji nepozval k návštěvě. „Obávám se, že prezident zase nemá tolik času, aby se setkával s těmi, které jako prognostik považuje za mrtvé,“ dodává.

Pondělní vydání časopisu se také bude věnovat Miroslavu Šloufovi či roli Václava Klause. Také se čtenáři dozví, proč Zeman nebude mít žádné poradce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mobily zaplavuje zdravotní stav prezidenta. Hemoroidy, pády v koupelnách, stovky dní mimo úřad. Jenže nejde o Zemana, ale o Havla. Facebook už zasahuje

4:43 Mobily zaplavuje zdravotní stav prezidenta. Hemoroidy, pády v koupelnách, stovky dní mimo úřad. Jenže nejde o Zemana, ale o Havla. Facebook už zasahuje

Prezident Miloš Zeman leží více jak 14 dní v nemocnici. Od neděle 10. října je hospitalizován v Ústř…