Žena na sociálních dávkách si přijela nakoupit taxíkem

26.10.2011 20:31

Úředníci ve Varnsdorfu dva dny kontrolovali, zda lidé nezneužívají sociální dávky. Podle serveru iDnes.cz devět osob prohrávalo peníze v automatech, žena v hmotné nouzi si jela nakoupit do obchodu taxíkem.

Žena na sociálních dávkách si přijela nakoupit taxíkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Úředníci spolu s policisty zkontrolovali čtrnáct heren. V úterý odpoledne si pracovníci sociálky u jedné z kontrolovaných heren všimli taxíku, kterým se nechala k místní prodejně potravin přivézt jedna žena pobírající dávky.

SLEDUJEME téma Romové

"Taxík na ni čekal během jejího nakupování před prodejnou. Počkali jsme na ni a museli jí vysvětlit, že takto to nejde. Paní se trochu rozčilovala," popsal serveru vedoucí odboru sociálních věcí Josef Fibiger, který se kontrol zúčastnil. Dodal, že přistižené ženě začne sociálka 65 procent jejích dávek vydávat v poukázkách.

Ve stejný den narazili úředníci na muže za volantem, který je rovněž na dávkách. "Při kontrole dokladů k vozidlu jsme zjistili, že řidič je plátcem povinného pojištění vozidla i přesto, že není vlastníkem vozidla," řekl Fibiger.

Dále čtěte:
Sociální výbor sněmovny odsouhlasil exekuce na sociální dávky
Vláda projedná návrh Řápkové na exekuci sociální dávek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Děte už do pí*i, chápete, do p**i!“ Politik ODS se rozzlobil. Ptali jsme se na dotace kolem předsedy Fialy. Tady další várka zjištění

5:00 „Děte už do pí*i, chápete, do p**i!“ Politik ODS se rozzlobil. Ptali jsme se na dotace kolem předsedy Fialy. Tady další várka zjištění

ParlamentníListy.cz mají letité kontakty na některé zástupce ODS v Brně. Spojuje je postava muže z š…