Ztohoven zaujali Paroubka. Chválí je

21.06.2010 13:58

Jiří Paroubek se zastal Romana Týce z umělecké skupiny Ztohoven, kterého v pátek zatkla policie. Bývalý šéf ČSSD tvrdí, že policisté by měli skupině spíše poděkovat.

Ztohoven zaujali Paroubka. Chválí je
reklama
Řadový poslanec Paroubek v poslední době využívá Facebook jako svůj soukromý komunikační kanál poté, co přestal vystupovat na oficiálních tiskovkách sociální demokracie. Aby neupadl v zapomnění, jeho texty jsou mnohdy velmi překvapivé. Jako ten, který servíroval svým čtenářům k nedělnímu obědu.

Muž, který si získal srdce mladé generace naprostou podporou svého ministra vnitra Františka Bublana poté, co bývalý disident nechal v létě 2005 rozehnat těžkooděnci techno festival CzechTekk, se po prohraných volbách rozhodl získat přízeň mladých lidé zpět.

Paroubkovo překvapení

„Někoho, kdo mne opravdu nezná a podléhal několik minulých let mediálnímu klišé v souvislosti se zásahem policie na CzechTeku, tímto názorem možná překvapím. Opravdu si ale myslím, že projekt skupiny Ztohoven Občan K., tedy fiktivní vytváření identit a jejich využívání k „uměleckým" účelům, je spíše počinem chvályhodným a zajímavým," píše Paroubek na svém fcb profilu.

Reaguje tak na happening, na kterém členové Ztohoven představili svůj projekt Občan K. Při něm veřejnosti předvedli kopie falešných občanských průkazů s počítačově pozměněnými fotografiemi, aby upozornili na možnost zneužití osobních dat a odcizení identity. S falšovanými doklady fungovala celá skupina půl roku, dokonce s nimi přišli i k volbám. Policie však zareagovala nesmírně tvrdě, šéfa Ztohoven Romana Týce zatkla a předvedla na služebnu.

„Skupina Ztohoven svůj úspěch nezneužila a nechtěla nikoho podvést. Proto nemohu pochopit zásah policie proti jejich členovi Romanu Týcovi a proti celé výstavě vůbec. Policie by měla naopak zjišťovat, jak je možné, že systém selhal, a kdo selhal. Jsem přesvědčen, že policie by měla umělcům ze skupiny Ztohoven poděkovat a spolupracovat na odhalení a vyřešení problému. Já se jako poslanec budu o celou věc zajímat dál," reaguje na celý incident Jiří Paroubek.

Pecina: Se mnou o tom nemluvil

Jako člen ČSSD se ale v rámci svého zájmu mohl informovat u muže, kterého vyslal do čela pražské kandidátky ČSSD. Končící ministr vnitra Martin Pecina ale o Paroubkově facebookovém článku vůbec neví. „Ne, nic se mnou nekonzultoval, o tom článku nevím. Stejně tak o pátečním zákoroku policie, musím se v té věci teprve nechat informovat," řekl ParlamentnímListům. cz Pecina.

Otázkou také zůstává, zda bude mít Paroubek možnost se o celou záležitost jako poslanec zajímat. Podle nejmenovaného člena vedení ČSSD jsou ve straně tendence bývalého lídra ze sněmovny odklidit. Panují prý obavy, že by mohl na vlastní pěst působit ČSSD ve sněmovně problémy. Paroubkovi má být náhradou nabídnut post velvyslance, ten ale vše odmítá s tím, že se chce zabývat domácí politikou.

Více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Petr Mašek

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

4:44 Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

Takřka šest let uplynulo od zahájení kauzy Vidkun, kterou v minulosti realizoval Útvar pro odhalován…