Ucházel se o Hrad a říká: Už nikdy. Vzít si mladou holku do postele je lepší

22.02.2012 11:37 | Zprávy

Kariéra v politice je zapříčiněna nedostatečnou sexualitou či potencí u mužů. A tak je lepší zemřít na hezké holce než v politické funkci, potažmo v prezidentském křesle na Hradě. Tak se vyjadřuje bývalý prezidentský kandidát Miroslav Kříženecký. Advokát z jižních Čech rád, jak sám říká, vážné věci zlehčuje, aby se do vztahů vrátila lidskost. Nejlepším tuzemským prezidentem by podle něj byl Miloš Zeman. A to myslí upřímně.

Ucházel se o Hrad a říká: Už nikdy. Vzít si mladou holku do postele je lepší
Foto: krizenecky.cz
Popisek: Advokát Miroslav Kříženecký

„Jsem přítelem Miloše Zemana, takže bych ho na Hradě viděl nejraději. Obávám se ale, že ho média už moc zdiskreditovala. Ostatně si myslím, že by ho tam rád viděl i Václav Klaus. Možní kandidáti sociálních demokratů na to nemají. Jiří Dientsbier je moc mladý a nevyzrálý, Jana Švejnara zase dost diskvalifikuje, že bydlí v cizině. Nicméně dokázal bych si tam představit i Jana Fischera, protože je slušný člověk, co i se soupeři jedná v rukavičkách,“ přemítá pro ParlamentníListy.cz známý právník Miroslav Kříženecký, jehož jako kandidáta v prezidentských volbách navrhli roku 2003 komunisté.

Češi si neumí vládnout

O přímé volbě prezidenta, kterou už podepsala i současná hlava státu Václav Klaus, si však myslí své. „Každé lidové hlasování zavání přímou demokracií, ale v kapitalismu je přímá demokracie chimérou. Vždy půjde o peníze a o to, kdo se bude moci prosadit v televizi, tisku a tak dále. Kandidát může mít sebelepší program a charakter, ale jak už říkal Jan Werich, každý morální předpoklad musí být materiálně vyfutrovanej,“ doplňuje.

Stranický kandidát Karel Schwarzenberg (TOP 09) prý už nyní rozdává některými prohlášeními podpásovky. Třeba když řekl o Janu Fischerovi, že nic nedělal, proto nic nezkazil. Současní sociální demokraté mají podle něj mizerný lidský potenciál a v ostatních stranách to není lepší. „Tenhle národ má smůlu, že otcem vlasti byl Lucemburk Karel IV. a prezidentem osvoboditelem agent CIA a člen washingtonské zednářské lóže Václav Havel. Vládnout jsme si prostě nikdy neuměli,“ vysvětluje Kříženecký s tím, že talentované osobnosti, jako třeba Miloš Forman, vždy odešly do ciziny, kde se proslavily.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Mluvit a mluvit

Podle vás je třeba o problémech, jako je třeba narůstající nezaměstnanost mluvit, ale podle mě mluvíte vy politici až moc. Naopak si myslím, že co neděláte je, že problémy lidí fakt řešíte. Tak třeba jak hodlá ANO řešit problém s nezaměstnaností, ale i s tím, že ti, co pracují, mají žalostně nízké m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

14:54 Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

Lenka Šimůnková prý mohla být zmanipulovaná a psychicky zneužitá. Tvrdí to bývalý novinář ČT Marek W…