České firmy mají díky agentuře CzechTrade možnost dodávat do několika významných britských řetězců

16. 1. 2015 14:55

Agentura CzechTrade přichystala pro české firmy prestižní dodavatelské fórum pro britskou skupinu obchodních řetězců Home Retail Group PLC (HRG). Setkání se zúčastní více než deset českých firem, které řetězci nabídnou nábytek, koberce, šperky, zrcadla, kuchyňské nádobí, televizní antény, zavazadla, přikrývky, polštáře i další výrobky. Jedná se například o společnosti 3DStyl, Grund, Eta, Husky CZ, Kovoplast, Granát či Santra, pro které by případná dohoda s HRG měla zásadní význam.

 České firmy mají díky agentuře CzechTrade možnost dodávat do několika významných britských řetězců
Foto: CzechTrade
Popisek: CzechTrade
reklama

„Dodavatelské fórum v Praze je výsledkem více než půlročního vyjednávání britského zastoupení agentury CzechTrade s tímto obchodním gigantem. Příjezd nákupních manažerů do Prahy považujeme za výrazný úspěch a také za potvrzení dobrého jména českých výrobků. Je to velká příležitost pro české společnosti, které se tak mohou zapojit do dodavatelského řetězce, který hustě pokrývá celou Velkou Británii a Irsko a jehož obchodní domy se ve Velké Británii těší značné oblibě,“ řekl Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

Akce je součástí systematické snahy londýnské kanceláře agentury CzechTrade zvyšovat povědomí tamějších obchodních domů o českém nábytkářském průmyslu, který se po letech turbulencí sice zmenšil, nicméně zároveň zkvalitnil a opět našel konkurenceschopnost.

Do skupiny HRG spadají řetězce Argos, Homebase a Habitat a jen stěží byste hledali Brita, který v některém z nich nenakupuje. Ve Spojeném království a Irsku tak funguje téměř 1 100 obchodů. Aktuálně probíhají také jednání s britským obchodním řetězcem Debenhams, opět s cílem uskutečnit dodavatelské fórum.

Dodavatelské fórum proběhne v úterý 20. ledna 2015 v sídle Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Případný zájem o účast prosím potvrďte na e-mailu: alzbeta.brezarova@stance.cz.

O agentuře CzechTrade                                                                                            

CzechTrade je agentura na podporu exportu, podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze široké nabídky asistenčních služeb, případně sami nadefinovat jejich podobu dle svých individuálních potřeb či se stát členy prestižního Exportního klubu a využít tak dalších exkluzivních benefitů.

www.czechtrade.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Stanice Šakvice bude mít nové nástupiště a podchod

18:14 Ministerstvo dopravy: Stanice Šakvice bude mít nové nástupiště a podchod

Po zimní přestávce pokračují práce na modernizaci a elektrizaci železniční tratě Šakvice – Hustopeče…