Kolumbus pomáhá zvýšit zájem o cizí jazyky

15.05.2014 8:59 | Zprávy

Půlmilionová finanční injekce na podporu výuky cizích jazyků, která v rámci projektu Kolumbus putovala od města do šesti znojemských základních škol, přináší první ovoce. Ředitelé se shodují na viditelně vyšším zájmu žáků o němčinu i angličtinu, a to napříč všemi věkovými kategoriemi dětí. Většina peněz z celkově rozdělené částky 489 300 korun šla do škol na rozšíření výuky cizích jazyků a nákup učebních pomůcek tedy hlavně pracovních sešitů a učebnic, ale nejen jich.

 Kolumbus pomáhá zvýšit zájem o cizí jazyky
Foto: Projekt Kolumbus
Popisek: Projekt Kolumbus

Základní škola na Pražské za ně například pořídila mj. předplatné časopisu Gate, slovníky, testy a nástěnné obrazy ke zkvalitnění výuky. „Posílili jsme výuku cizích jazyků zavedením nepovinného předmětu německý jazyk pro první stupeň a tři celoroční kurzy angličtiny Cambridge s možností jazykové zkoušky. Budu velice rád za pokračování projektu Kolumbus, který žákům pomáhá,“ uvedl ředitel zmíněné školy Pavel Trulík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Vatikánská smlouva

Pane Havlíčku, proč se polovina poslanců hnutí ANO zdržela při hlasování o tzv. Vatikánské smlouvě? Chcete aby u nás byla církev stát ve státě? Proč jste nehlasovali proti? Dagmar Stöcklová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Nová filmová soutěž dává šanci mladým

22:03 Ministerstvo dopravy: Nová filmová soutěž dává šanci mladým

Česká cesta do vesmíru dostává nový rozměr, a to kreativní a filmový.