„Není cesty zpět“ – začíná sedmý ročník dopravně bezpečnostní akce DPP a Policie ČR

21.11.2016 17:41 | Zprávy

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) a Policie ČR uskuteční ve dnech 22. – 25. listopadu 2016 již sedmý ročník dopravně bezpečnostního projektu „Není cesty zpět“.

„Není cesty zpět“ – začíná sedmý ročník dopravně bezpečnostní akce DPP a Policie ČR
Foto: DPP
Popisek: Dopravně bezpečnostní projekt „Není cesty zpět“

Cílem preventivní kampaně, která se zaměřuje především na žáky základních škol, je upozornit chodce na rizika spojená s každodenním provozem tramvají. V rámci projektu bude na čtyřech vybraných místech opět přistavena tzv. preventivní tramvaj, v níž budou probíhat edukační přednášky.

V předposlední listopadový týden bude na čtyřech místech v Praze přistavena speciálně vyzdobená preventivní tramvaj. Uvnitř vozu naleznou žáci základních škol informační materiály a fotografie s bezpečnostní tematikou. Snímky vyobrazující následky dopravních nehod tramvají s chodci a činnost složek Integrovaného záchranného systému (IZS) při těchto střetech mají žáky odradit od zbytečného riskování při přecházení vozovky. Dispečeři a řidiči DPP společně s policisty z Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy zase během přednášek poučí žáky o bezpečnostních pravidlech a specifikách tramvajového provozu v Praze.

„Během první poloviny letošního roku došlo k 41 srážkám tramvají s chodcem, za celý loňský rok bylo těchto nehod celkem 99. Vzhledem ke zhoršujícím se statistikám je nutné, abychom i nadále pokračovali v preventivní kampani a hlavně dětem připomínali, že na rozdíl od jiných vozidel má tramvaj na přechodu pro chodce přednost,“ řekl Petr Dolínek, náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas (ČSSD).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Bc. Matěj Gregor byl položen dotaz

Je pravda, že nebudete mít ministerstvo dopravy ani průmyslu?

Čekal bych, že hlavně o dopravu budete usilovat. Jak tedy chcete bojovat proti greendealu nebo třeba za zrušení zákazu aut se spalovacími motory, ale vůbec už z povahy názvu strany něco udělat pro dopravu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MICHAEL: 30 let praxe a součást silné vzdělávací skupiny

8:18 MICHAEL: 30 let praxe a součást silné vzdělávací skupiny

Umělecká střední škola MICHAEL už více než tři desetiletí připravuje fotografy, grafiky, filmaře, de…