Projekt Památky nás baví získal další mezinárodní pozornost

21.10.2017 10:13 odp.

Projekt Památky nás baví byl představen jako příklad dobré praxe na setkání padesáti národních koordinátorů Dnů evropského dědictví ve Štrasburku. Na setkání, které se konalo od úterý 17. října do čtvrtka 19. října 2017, byl projekt prezentován v diskusním panelu, věnovaném kulturnímu dědictví a vzdělávání.

 Projekt Památky nás baví získal další mezinárodní pozornost
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Společný projekt Národního památkového ústavu, Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Památky nás baví získal letos na jaře prestižní mezinárodní ocenění Europa Nostra. „Ocenění Europa Nostra představuje nejvyšší evropské ocenění v oblasti péče o kulturní dědictví. Obdrželi jsme je právě v kategorii zaměřené na vzdělávání, odbornou přípravu a osvětu, ve které se o cenu ucházelo přes sedmdesát dalších projektů,“ uvedla Hana Havlůjová z Pedagogické fakulty v Praze, která projekt ve Štrasburku představí.

Porotci ocenili zejména komplexní návrh, jak zajímavě a nově zpřístupňovat památky napříč Českou republikou, edukační programy připravované na míru konkrétním cílovým skupinám, včetně osob se zdravotním a sociálním znevýhodněním, a spolupráci odborníků s laickými zájemci o kulturní dědictví.

Na setkání ve Štrasburku byly zastoupeny nejen státy Evropské unie, ale také další partnerské země Rady Evropy, ve kterých se každý podzim koná řada akcí na podporu a propagaci hmotného i nehmotného kulturního dědictví. S rostoucím zájmem veřejnosti, jenž v posledních letech dosahuje až 20 milionů osob, je třeba promýšlet řadu společných témat. Letos byly na pořadu jednání otázky kvalitní interpretace kulturního dědictví, vzdělávání a udržitelného rozvoje. Účastníci setkání začali rovněž připravovat podklady pro rok 2018 – Evropský rok kulturního dědictví.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Minibary prodávají pivní speciál Matylda, za prvních sedm měsíců roku rozvezly už 35 tisíc litrů kávy

18:47 České dráhy: Minibary prodávají pivní speciál Matylda, za prvních sedm měsíců roku rozvezly už 35 tisíc litrů kávy

Pivní speciál Matylda, jehož koupí zákazníci přispějí na opravu legendární lokomotivy, to je žhavá n…