Vědecká rada generální ředitelky NPÚ posuzovala studii využití Invalidovny ve variantách

23.11.2020 8:24

Vědecká rada generální ředitelky NPÚ je vrcholným poradním orgánem NPÚ. Na svém 27. zasedání posoudila studii využití národní kulturní památky Invalidovna. Po rozsáhlé diskusi přistoupila k hlasování s následujícími závěry.

 Vědecká rada generální ředitelky NPÚ posuzovala studii využití Invalidovny ve variantách
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

Vědecká rada jednomyslně podpořila program využití Invalidovny v rozsahu studie využití zpracované Ateliérem Petr Hájek Architekti. Stejně tak jednomyslně podpořila možnost rozšíření Invalidovny formou přístaveb k slepým štítům původní barokní stavby v prodloužení východního a západního křídla.

Rozsáhlou diskusi vedla nad předloženými variantami řešení přístaveb. Nadpoloviční většinou schválila sníženou variantu původního návrhu Ateliéru Petr Hájek Architekti, prezentovaného i na webových stránkách NPÚ. Výraznou většinou schválila požadavek variantních řešení fasád přístaveb, která budou předložena VR k projednání na jejím 28. zasedání v lednu 2021.

Generální ředitelka závěry své vědecké rady respektuje a jejími doporučeními se bude řídit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasičský záchranný sbor opět posiluje počty příslušníků pro výpomoc ve zdravotnictví, v sociálních a jiných souvisejících službách – zapojeno je již 951 hasičů

14:21 Hasičský záchranný sbor opět posiluje počty příslušníků pro výpomoc ve zdravotnictví, v sociálních a jiných souvisejících službách – zapojeno je již 951 hasičů

Pro Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS ČR) je primárním úkolem plnění svých běžných, zákla…