11. setkání pracovní skupiny EUROSAI pro audit informačních technologií

08.06.2016 8:39

Ve dnech 2. – 3. června pořádal Nejvyšší kontrolní úřad v Praze 11. setkání pracovní skupiny EUROSAI pro audit informačních technologií. Pracovní skupina se zabývá usnadněním výměny informací a zkušeností v oblasti využívání informačních technologií v auditních procesech.

11. setkání pracovní skupiny EUROSAI pro audit informačních technologií
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ
reklama

První den jednání zahájil prezident NKÚ Miloslav Kala hodnocením informačních systémů, kterými disponuje český stát, a problematikou e-Governmentu.

Následovaly prezentace o dvou důležitých databázích EUROSAI, které shromažďují informace o IT auditech. Jednou z nich je tzv. CUBE, která je spravována polskou SAI a je zaměřena pouze na oblast IT. Tato databáze zároveň slouží jako analytický nástroj uvedených IT auditů. Druhou databázi, tzv. databázi auditů EUROSAI, spravuje český NKÚ a jsou v ní obsaženy nejen audity IT, ale také audity z jiných oblastí, které jsou aktuální pro členské státy EUROSAI. Pracovní skupina se rovněž zabývala problematikou otevřených dat a paralelními audity, které v oblasti IT právě probíhají.

Druhý den jednání zahájil předseda pracovní skupiny EUROSAI pro audit informačních technologií, prezident polské SAI pan Krzysztof Kwiatkowski. Stěžejními tématy byly systémy sebehodnocení ITSA (z angl. IT Self-Assessment) a ITASA (z angl. IT Audit Self-Assessment), tedy systémy potřebné pro zlepšování práce nejvyšších kontrolních institucí a kvality auditu v oblasti IT.

Jednání bylo zakončeno diskusemi na téma zapojení pracovní skupiny do nového Strategického plánu EUROSAI na roky 2017-2023 a na vlastní strategii pracovní skupiny pro nadcházející období.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM propadl lup poštovního zloděje

22:11 ÚZSVM propadl lup poštovního zloděje

ÚZSVM v Olomouci připadly na základě trestního příkazu Okresního soudu v Olomouci věci, které pocház…