29. týden na ČMKBK: Zemní plyn zlevnil

23.07.2018 11:35 | Zprávy

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 29. týdnu uzavřeno 49 kontraktů na dodávku 470,6 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 399,3 milionu korun.

29. týden na ČMKBK: Zemní plyn zlevnil
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo

Roční kontrakty zemního plynu v maloodběru zlevnily proti předchozímu týdnu o 4,3 procenta a uzavíraly na kurzu 576 Kč/MWh, ve velkoodběru cena klesla o 4,1 procenta na závěrečných 566 Kč/MWh.
Roční kontrakty elektřiny se sdruženou službou dodávky skončily obchodování ve vysokém napětí na úrovni 1250 Kč/MWh.
Zhruba třetina ze zobchodovaných energií připadla ve 29. týdnu na roční kontrakty (2019) elektřiny ve vysokém napětí bez sdružených služeb dodávky. Jejich cena vzrostla proti 26. týdnu o 2,7 procenta a uzavírala na úrovni 1205 Kč/MWh.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Pták roku 2026 pěnice černohlavá se vrací ze zimovišť

7:33 Zoo Ostrava: Pták roku 2026 pěnice černohlavá se vrací ze zimovišť

Tento druh byl ptákem letošního roku zvolen symbolicky. Pěnice černohlavá je ve znaku České společno…