42. Zlatá stuha a 126. Velká Pardubická ČP z pohledu ČOI

21.10.2016 8:41 | Zprávy

Tradiční 42. Zlatá stuha a 126. Velká Pardubická ČP přilákaly do Pardubic milovníky sportu a zábavy.

42. Zlatá stuha a 126. Velká Pardubická ČP z pohledu ČOI
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Stánkový prodej na plochodrážním stadiónu ve Svítkově a na dostihovém závodišti byl předmětem mimořádné kontroly Královéhradeckého a Pardubického inspektorátu ČOI. Porušení zákona o ochraně spotřebitele bylo zjištěno u 4 z 12 kontrolovaných stánků, což je 33%.

Těchto akcí se zúčastnilo celkem 8 inspektorů České obchodní inspekce. Provedli 12 kontrol, které byly zaměřeny na značení textilních výrobků, dodržování míry a hmotnosti výrobků, správnost účtování, vydání dokladu o zakoupení výrobku na žádost spotřebitele, zřetelné označení výrobku cenou, možnost překontrolovat si míru nebo hmotnost výrobku na stanoveném měřidle, nekalé obchodní praktiky, oprávnění prodeje lihovin a informační povinnosti.

Kontrolou právních předpisů, které je ČOI oprávněna dozorovat, bylo zjištěno porušení na jednom stánku se suvenýry a na třech stáncích s občerstvením. Jednalo o porušení zákona č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele. Při dalších 8 kontrolách nebyly nedostatky zjištěny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Marek Výborný byl položen dotaz

Vedení výboru

V čem je rozdíl, jestli někdo prosazuje své názory jako poslanec nebo člen nějakého výboru nebo z pozice místopředsedy nebo předsedy výboru? Mají snad ti, co jsou ve vedení výborů nějakou větší moc? Má jejich rozhodnutí nějakou větší váhu? Nebo proč to tak řešíte a nejen vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DIAMO pokračuje v likvidaci Dolu ČSA, zasypávání první z jam začalo

10:17 DIAMO pokračuje v likvidaci Dolu ČSA, zasypávání první z jam začalo

DIAMO pokračuje v likvidaci Dolu Československé armády v Karviné a zahájilo zasypávání první z jam.