45. týden na Energetické burze ČMKB

15.11.2021 9:41 | Tisková zpráva

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) byly ve 45. týdnu uzavřeny kontrakty na dodávku 183 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 389 milionů korun.

45. týden na Energetické burze ČMKB
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo

Roční kontrakty elektřiny s dodávkou v roce 2022 v nízkém napětí uzavíraly s kurzem 3636 CZK/MWh, ve vysokém napětí s kurzem 3874 CZK/MWh. Tříleté kontrakty s dodávkou v letech 2022–2024 končily obchodování v nízkém napětí na hodnotě 3000 CZK/MWh, ve vysokém pak s cenou 3100 CZK/MWh.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Nové stejnokroje - prvorepubliková noblesa v moderních materiálech

19:15 Armáda ČR: Nové stejnokroje - prvorepubliková noblesa v moderních materiálech

Kombinovaný stejnokroj 25 (KS 25) je nadčasový, elegantní, praktický, má perfektní střih, je ušitý z…