47. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Cena ročních kontraktů elektřiny stoupla, plyn zlevnil

28.11.2016 11:59

Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 47. týdnu uzavřeno 90 kontraktů na dodávku 136,1 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro spotřebitele za 86,8 milionu korun. Silová elektřina zdražila, cena plynu oproti předchozímu týdnu klesla.

47. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Cena ročních kontraktů elektřiny stoupla, plyn zlevnil
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo
reklama

Roční kontrakt silové elektřiny ve vysokém napětí zdražil o 4,7 procenta a uzavíral na ceně 899 Kč/MWh, v nízkém napětí cena stoupla o 0,2 procenta na konečných 889 Kč/MWh. Roční kontrakt zemního plynu v maloodběru zlevnil na 437 Kč/MWh, ve velkoodběru obchodování skončilo na ceně 477 Kč/MWh.

Nákup elektřiny a plynu na ČMKBK v listopadu oznámilo na svém webu město Bakov nad Jizerou. „V letošním roce byl zopakován nákup energií na následující rok prostřednictvím komoditní burzy. Energie byly nakoupeny na Českomoravské komoditní burze Kladno, a to nejen pro město, ale i pro mateřskou a základní školu. Nákup proběhl klidně a bezproblémově. Když výsledné ceny přepočteme na předpokládanou spotřebu, měli bychom příští rok uspořit cca 50 tisíc korun,“ uvedl vedoucí finančního odboru města Václav Veselý.

Bakov si podle něj na ČMKBK zajistil energie už loni pro letošní rok. „Zde se dostáváme k úspoře až jednoho milionu korun ročně oproti částce, kterou jsme platili před nákupem na komoditní burze. V tomto trendu bychom chtěli i nadále pokračovat a uspořené prostředky investovat tam, kde jsou potřeba,“ doplnil Veselý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Před koronavirovou ponorkou zachránily děti z DD Příbor kola od Nadace ČEZ

10:24 Před koronavirovou ponorkou zachránily děti z DD Příbor kola od Nadace ČEZ

Jak dostat děti od mobilů a počítačů k pohybu a sportování? V Dětském domově Příbor na Novojičínsku …