48. ročník festivalu TOURFILM zná své vítěze: Grand Prix získal finský snímek White Night Magic

3.10.2015 8:31 dop.

48. ročník nejstaršího festivalu filmů s turistickou tematikou zná své vítěze. Odborná porota ocenila ty nejlepší letošní snímky a spoty z oblasti cestovního ruchu. Z 360 přihlášených snímků vzešel letos jeden držitel hlavní festivalové ceny Grand Prix – finský snímek White Night Magic.

48. ročník festivalu TOURFILM zná své vítěze: Grand Prix získal finský snímek White Night Magic
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Po dvaadvacáté se uskutečnil i národní festival TourRegionFilm, ve kterém soutěží české snímky, spoty i webové stránky. Ze slavnostního vyhlášení, které se konalo ve čtvrtek 1. října v hotelu Thermal, si hlavní ceny odnesly snímky v produkci Brainz.cz & CzechTourism, internetové televize Stream.cz, infocentra města Karlovy Vary a společnosti Point Film.

Tourfilm i letos ukázal vysokou úroveň všech finalistů soutěže a potvrdil trend velmi profesionálního, až filmového zpracování jednotlivých shotů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

„Jsme samozřejmě velmi hrdí, že CzechTourism na festivale uspěl i letos. Filmový turismus patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím odvětvím, což dokazují nejen vítězné webové stránky zemefilmu.cz, ale i mobilní aplikace Czech Film Trips, která má již 30 000 stažení,“ dodala generální ředitelka CzechTourism Monika Palatková.

Mezinárodní filmový festival Tourfilm letos ocenil i nejpřínosnější mezinárodní spoty a dokumenty.  Vítězem hlavní ceny Grand Prix se stal finský snímek White Night Magic od režiséra Pekka Hary v produkci Otto Production Company. Hlavní ceny si v jednotlivých kategoriích odnesly i snímky propagující Bangladéš (Beuatiful Bangladesh), Vietnam (Follow Donal to Vietnam), Švýcarsko (Putzwägeli) a Portugalsko (Cabo Espichel Em Terras de Um Mundo Perdido).

Součástí festivalu je do soboty 3. října bohatý doprovodný program. Partnerskou zemí letošního ročníku festivalu je Velikonoční ostrov, kterému patří celý páteční den festivalu. Předsedou odborné poroty letošního ročníku je Tomáš Otradovec, který na letošních Cannes Lions získal za svůj reklamní spot Bronzového lva.
Program festivalu, medailonky členů poroty i vystupujících naleznete na www.tour-film.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy zkoušejí delší předprodej rezervací, data o rezervacích se do vlaků nahrávají automaticky

17:17 České dráhy zkoušejí delší předprodej rezervací, data o rezervacích se do vlaků nahrávají automaticky

O 1,5 hodiny se prodlouží doba předprodeje rezervací, která bude u vybraných vlaků nově možná až do …