5. týden na ČMKBK: Tříleté kontrakty zemního plynu zlevnily

5. 2. 2018 11:54

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v 5. týdnu uzavřeno 5 kontraktů na dodávku 4,9 tisíce MWh zemního plynu v hodnotě 2,2 milionu korun. Cena tříletých kontraktů zemního plynu proti loňsku klesla.

5. týden na ČMKBK: Tříleté kontrakty zemního plynu zlevnily
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo
reklama

Konkrétně se na energetickém trhu ČMKBK obchodovaly kontrakty zemního plynu v režimu maloodběr s dodávkou od 2. čtvrtletí 2018 do konce roku 2020 za cenu 458 Kč/MWh. Proti poslednímu obchodování tříletých kontraktů tohoto produktu v říjnu 2017 to znamená cenový pokles o 3,6 procenta.

Svůj nakup elektřiny na Českomoravské komoditní burze Kladno pro letošní rok zveřejnil v lednu na svém webu Rožnov pod Radhoštěm. Město si v něm zajistilo dodávky pro městský úřad a 11 příspěvkových organizací, mezi něž patří školy a školky, knihovna, kulturní klub a Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm.

„Na burzovním trhu jsme pořídili elektřinu už pošesté. Máme tak mnohaleté zkušenosti třeba s načasováním nákupu na dobu, kdy jsou ceny nejnižší. Možnost výhodného načasování nám ze všech forem veřejné zakázky dává jen burza a my jsme ji při posledním nákupu beze zbytku využili,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

9:01 Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

V pondělí 1. června od 10 do 18 hodin se v rámci Mezinárodního dne dětí mimořádně otevřou dveře Muze…