AČCKA: Vyvarujte se nákupu zájezdu u neprověřených subjektů

14.03.2023 22:11 | Tisková zpráva

Vyvarujte se nákupu zájezdu u neprověřených subjektů v cestovatelských skupinách na sociálních sítích. Při nákupu zájezdu u koncesované cestovní kanceláře zákazníci o své peníze nepřijdou a nezůstanou bez pomoci v zahraničí.

AČCKA: Vyvarujte se nákupu zájezdu u neprověřených subjektů
Foto: AČCKA
Popisek: AČCKA

Upozorňujeme na nekalé a podvodné praktiky některých osob na sociálních sítích, které nelegálně nabízejí v cestovatelských skupinách organizované zájezdy. Nabídka, organizace a prodej zájezdů, tedy dvou a více cestovních služeb pro účely jedné cesty, je součástí živnostenské činnosti provozování cestovní kanceláře. Aby mohl podnikatel pořádat zájezdy a prodávat je konečným spotřebitelům, musí disponovat koncesí na činnost CK, být řádně zajištěn pro případ svého úpadku a každý rok přispívat do Garančního fondu CK.

Anketa

Je v pořádku hrozit blokádami vládních budov?

94%
5%
hlasovalo: 49218 lidí

V případě, že si cestující veřejnost zakoupí dovolenou na sociálních sítích od fyzických osob, vždy značně riskuje, že přijde o své peníze z důvodu falešného profilu organizátora a podvodu. Každému zájemci o dovolenou doporučujeme vybírat od prověřených podnikatelských subjektů s historií a ověřitelnou reputací, ideálně s kamennou provozovnou a webovými stránkami, funkčním telefonním číslem, a především identifikačním číslem společnosti, podle kterého zjistíme, zda je subjekt pojištěn pro případ insolvence či nikoliv. Pokud si veřejnost není jista, zda je daný pořadatel řádnou cestovní kanceláří, může se obrátit na sekretariát AČCKA a tuto informaci si ověřit.

Při nákupu zájezdu u koncesované cestovní kanceláře zákazníci o své peníze nikdy nepřijdou a nezůstanou bez pomoci v zahraničí. Navíc mají dlouholeté a solidní CK dostatek zkušeností s pořádáním zájezdů a dokáží si poradit i při nenadálých situacích, souvisejících např. se změnami v letecké dopravě. České cestovní kanceláře jsou schopny připravit jakékoliv zájezdy na míru, dle přání zákazníka, včetně zkušených průvodců v destinaci, a to i pro menší skupinky cestujících.

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) je české profesní sdružení subjektů cestovního ruchu, založené v roce 1991, které má přibližně 240 členů. AČCKA, jako jediný zástupce za Českou republiku, je také členem ECTAA – asociace sdružující národní asociace cestovních kanceláří a cestovních agentur nejen zemí Evropské unie (ZDE), účastní se zasedání a své členy pravidelně informuje o aktuálním dění z oblasti evropské legislativy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Křtiny zebry bezhřívé

7:05 Zoo Plzeň: Křtiny zebry bezhřívé

V roce 2020 začala plzeňská zoo chovat v rámci spolupráce zejména českých a slovenských zoo ohroženo…