ACOND: Zákaz plynových kotlů – realita, nebo zbytečný strašák?

18.08.2023 10:27 | Tisková zpráva

Zákaz plynových kotlů se opět oddaluje. Díky bohu.

ACOND: Zákaz plynových kotlů – realita, nebo zbytečný strašák?
Foto: ACOND
Popisek: Tepelné čerpadlo - ilustrační foto

Revoluce kolem plynového vytápění se alespoň prozatím konat nebude. Německo totiž odložilo plánované omezení instalací plynových kotlů. Hledání ekologičtější a úspornější alternativy je ale přesto pro mnoho domácností tématem číslo jedna. Zájem roste například o tepelná čerpadla.

Německo muselo couvnout

Od začátku příštího roku měl v Německu začít platit zákaz všech nových plynových topení. Rozhodnutí bylo ale nakonec odloženo. Ministr pro hospodářství a ochranu klimatu Robert Habeck, který změny předkládal v rámci zákona o vytápění, byl nakonec donucen ze svých požadavků ustoupit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberecký kraj vyhlašuje dotační program na podporu kulturních aktivit

20:16 Liberecký kraj vyhlašuje dotační program na podporu kulturních aktivit

Liberecký kraj vyhlásil dotační program 7.1 „Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2026“. Cíl…