AČRA MK: Harmonogram přechodu na DVB-T2

14.05.2018 14:21

Druhá televizní digitalizace začne příští rok v listopadu vypnutím pražských vysílačů veřejnoprávního multiplexu 1 České televize.

AČRA MK: Harmonogram přechodu na DVB-T2
Foto: red
Popisek: Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace
reklama

Patnáct měsíců před vypínáním prvních televizních vysílačů ve standardu DVB-T se všichni důležití hráči českého televizního trhu sejdou na konferenci DIGIMEDIA 2018, aby prodiskutovali harmonogram přechodu na DVB-T2 a úskalí druhé televizní digitalizace. Třináctý ročník odborné konference, kterou již tradičně pořádá Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK), přivítá své hosty ve středu 6. června 2018 v Kongresovém sále České televize v Praze na Kavčích Horách.

Termín konference se takřka kryje s vládním projednáváním Technického plánu přechodu na DVB-T2. Vůbec poprvé se tak bude veřejně hovořit o tomto klíčovém dokumentu, podle něhož se bude postupovat při vypínání současného pozemního digitálního televizního vysílání a spouštění nových vysílacích sítí ve standardu DVB-T2. Postup sousedního Rakouska, které přešlo na DVB-T2 již přede dvěma lety, účastníkům konference přiblíží hlavní zahraniční host, výkonný ředitel společnosti IP Austria Walter Zinggl.

V prvním tematickém bloku zaměřeném právě na DVB-T2 vystoupí zástupci všech tří provozovatelů přechodových sítí pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace: generální ředitel České televize Petr Dvořák, generální ředitel Českých Radiokomunikací Martin Gebauer a jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek. Doplní je představitelé největších komerčních televizí, generální ředitel FTV Prima Marek Singer, technický ředitel skupiny Nova Josef Uher a generální ředitel skupiny Óčko Štěpán Wolde. O důvodech rozšíření svého internetového vysílání i na  DVB-T2 bude informovat místopředseda představenstva Seznam.cz Pavel Zima. Vlastní pohled na druhou televizní digitalizaci nabídne i jednatelka Atmedia Czech Michaela Vasilová a manažerka společnosti Dolby Digital Iwona Kowalska.

S druhou televizní digitalizací úzce souvisí vyčlenění kmitočtového pásma 700 MHz pro potřeby moderních datových sítí 5G, na které již v příštím roce vypíše aukci Český telekomunikační úřad. Představy o podmínkách této soutěže na konferenci DIGIMEDIA 2018 představí předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák. V rámci druhého tematického bloku zaměřeného právě na 5G a konkurenci internetu a televize vystoupí i jeden z pravděpodobných účastníků budoucí aukce, generální ředitel společnosti Nordic Telecom Libor Dočkálek. Velké mobilní operátory zastoupí výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Jiří Grund. O ochraně chytrých televizorů před internetovými viry pohovoří technický ředitel české pobočky společnosti ESET Miroslav Dvořák.

Digitalizací neprochází pouze televizní vysílání, takže třetí a závěrečný blok konference DIGIMEDIA 2018 se tradičně zaměří na rozhlasové digitální vysílání. Svoji představu přechodu na DAB+ nastíní ředitel sekce regulace ČTÚ Marek Ebert i zástupci všech tří operátorů digitálních rozhlasových sítí: ředitel regulace Českých Radiokomunikací Marcel Procházka a ředitelé společností Teleko a RTI cz, Tomáš Řapek a Roman Kropáček. Harmonogram dalšího rozvoje vlastní sítě ČRo DAB+ představí generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a postoj komerčních rádií k rozhlasové digitalizaci budou hájit generální ředitel společnosti Radio United Martin Hroch a jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek, který zároveň představí unikátní projekt prvního dopravního rádia v České republice.

Konference DIGIMEDIA 2018 v Kongresovém sálu České televize začíná ve středu 6. června 2018 v 9:00 hod. a potrvá do 14:30 hod. Konferenci bude možné sledovat na streamu České televize, Českého rozhlasu, Televiziniweb.cz i na webu AČRA MK. Zájemci o účast se mohou registrovat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Chemičtí specialisté od logistiků absolvovali týdenní výcvik v Pardubicích

22:27 Armáda ČR: Chemičtí specialisté od logistiků absolvovali týdenní výcvik v Pardubicích

Chemičtí pozorovatelé, instruktoři a příslušníci družstev radiačního a chemického průzkumu ze 14. pl…