ACTIVA: Jak zařídit dítěti studijní prostředí i v dětském pokojíčku

10.09.2013 11:00 | Zprávy

Začátek školního roku mají děti úspěšně za sebou a nyní si budou muset začít zvykat na pravidelné učení a plnění domácích úkolů. Aby je tyto činnosti bavily, měli by jim rodiče zajistit domácí studijní prostředí, ve kterém se budou cítit pohodlně a příjemně. V následujících odstavcích představíme, jaké vybavení by rozhodně nemělo chybět v pokojíčcích malých školáků.

ACTIVA: Jak zařídit dítěti studijní prostředí i v dětském pokojíčku
Foto: red
Popisek: Katalog společnosti Activa

Vybavení č. 1: Zdravé sezení je základ

Nezbytností pro zdravé sezení dítěte je kvalitní židle. Ta by neměla ničit školákovi páteř a způsobovat únavu či bolesti hlavy. Mnoho rodičů toto vybavení však podceňuje a argumentuje tím, že nemá smysl židli pečlivě vybírat, když z ní dítě za rok či dva vyroste. Pro takové situace jsou na trhu k dostání speciální rostoucí židle, které se přizpůsobují školákovu fyzickému vývoji. „Dítě se musí při sezení opírat o zádovou opěrku v bederní části páteře, přičemž musí být současně podepřeny dvě třetiny jeho stehen. U nastavování výšky židle pak musí být zajištěno, aby nohy dítěte svíraly v kolenou přibližně úhel 90 stupňů,“ popsala Jana Martínková ze společnosti Activa, která v internetovém obchodu Activáček.cz nabízí vedle školních potřeb také rostoucí nábytek. Ceny rostoucích židlí se pohybují v rozmezí od 3 500 korun do 5 000 korun.

Vybavení č. 2: Stůl, který roste s dítětem

Vedle speciálních rostoucích židlí má praktický i zdravotní charakter také rostoucí psací stůl. Ten funguje na velice jednoduchém principu zvyšování pevných kovových nohou a klopení psací plochy dle potřeby. Výšku stolové desky by měli rodiče nastavit zhruba do úrovně spodní plochy volně spuštěných loktů dítěte a dle jeho růstu ji individuálně posouvat. Kromě výšky stolu lze nastavit také jeho sklon. Ten dítěti vypomůže především v situacích, kdy tráví u pracovní plochy velké množství času a příliš se u psaní či malování hrbí. Ulevit páteři je možné sklonem desky o 10 až 16 stupňů, v případě čtení ze slabikáře lze úhel náklonu ještě zvýšit. Vhodné jsou však také stabilní odkládací plochy, které na sklon pracovní plochy nereagují. Dítě si zde může odkládat například zarámovaný rozvrh hodin, nápoje či stojan na tužky. Ceny rostoucích stolů se obvykle pohybují v rozmezí od 1 800 korun do 4 000 korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

JCCR: Jižní Čechy startují cyklosezonu 2025, ráj pro aktivní sportovce i rodiny s dětmi

22:08 JCCR: Jižní Čechy startují cyklosezonu 2025, ráj pro aktivní sportovce i rodiny s dětmi

Rekordně teplý nástup jara už dost možná řadu cyklistů nalákal na servis po zimě a první vyjížďky. O…