AMSP: Průzkum potvrdil, že FS nepřistupuje k žádostem o kompenzační bonus podle zákona

24.01.2022 11:19 | Tisková zpráva

Anonymní bleskový průzkum mezi svými členy uskutečnila Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky (AMSP ČR) poté, co vyšlo najevo, že Finanční správa (FS) v některých regionech brzdí vyplácení kompenzačního bonusu za období od 22. listopadu do 31. prosince, podmiňuje je doplněním žádosti o další údaje, nebo se rovnou snaží přimět podnikatele k jejímu stažení – to vše v rozporu se zákonem.

AMSP: Průzkum potvrdil, že FS nepřistupuje k žádostem o kompenzační bonus podle zákona
Foto: AMSP ČR
Popisek: logo AMSP ČR

„Výsledek bohužel nebyl nijak překvapivý, tyto signály se nám potvrdily,“ uvedla členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR Eva Svobodová.

„Zeptali jsme se, jaké mají podnikatelé a živnostníci zkušenosti s čerpáním kompenzačního bonusu a zda podle jejich názoru probíhá adekvátně,“ popisuje Svobodová.

„Finanční správa se na jedné straně chlubí, kolik žádostí už kladně vyřídila a vyplatila na jejich základě peníze, takhle to ale může vypadat, jako by v tichosti realizovala interní pokyn co nejvíc na kompenzačních bonusech ušetřit,“ konstatuje předseda představenstva AMSP ČR Josef Jaroš.

Podle něj tyto kroky korespondují s neochotou vlády vyplatit dříve schválené kompenzace provozovatelům adventních trhů a dalším, koho postihly předvánoční covidové restrikce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Budete někoho žalovat?

Je podle vás obsah, kterým byly někteří žáci testováni žalovatelný? Tvrdíte, že pracujete na právním stanovisku, zajímal by mě přesně jeho význam, přínos, protože to, co se stalo je opravdu hodně za hranou a nechápu, že k tomu vůbec mohlo dojít. Taky bych nerad, aby se situace opakovala.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Téma zemědělství přilákalo stovky návštěvníků

22:03 Úřad vlády: Téma zemědělství přilákalo stovky návštěvníků

V zahradě Strakovy akademie se v sobotu uskutečnila první tematická akce pro veřejnost, zaměřená na …