AOPK ČR: Druhá kompletní revize standardu k ochraně hospodářských zvířat před útoky

23.01.2023 11:19 | Tisková zpráva

Popisuje doporučená ochranná opatření, která vycházejí z úspěšné praxe v České republice i v Evropě. Nově definuje například parametry pro volnou pastvu hospodářských zvířat či pro práci pasteveckých psů.

AOPK ČR: Druhá kompletní revize standardu k ochraně hospodářských zvířat před útoky
Foto: red
Popisek: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

Standard SPPK E 02 006 Ochrana hospodářských zvířat před útoky velkých šelem je podkladem pro financování optimálních preventivních opatření hrazených z veřejných prostředků k zabezpečení hospodářských zvířat (ovcí, koz nebo včelstev) před útoky velkých šelem (zejména vlka obecného a medvěda hnědého). Slouží také pro vyhodnocení nároku na újmu za ztížené zemědělské hospodaření v oblastech opakovaného výskytu vlka obecného.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM vyřešil případ vlastníka, zesnulého v Osvětimi

22:03 ÚZSVM vyřešil případ vlastníka, zesnulého v Osvětimi

ÚZSVM v Rychnově nad Kněžnou vrátill dědicům muže, zemřelého v polském koncentračním táboře Osvětim,…