AOPK ČR: Hledáme nejlepší fotky pro putovní výstavu

12.06.2025 13:33 | Tisková zpráva

Rok 2026 bude pro České středohoří mimořádný. Uplyne 50 let od vyhlášení chráněné krajinné oblasti, která je rozlohou druhá největší v naší zemi.

AOPK ČR: Hledáme nejlepší fotky pro putovní výstavu
Foto: red
Popisek: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

Půlstoletí ochrany jedinečné krajiny s charakteristickými kuželovitými vrchy, pestrou přírodou a bohatým kulturním dědictvím si žádá pořádnou oslavu. Její součástí bude i fotosoutěž, kterou dnes oficiálně vyhlašuje regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO České středohoří.

„České středohoří svými magickými horizonty učaruje každému. K významnému jubileu CHKO, která je chrání, máme v plánu připravit putovní výstavu z fotografií, odhalující jak jeho krásu vnímá veřejnost. Právě ji chceme do oslav co nejvíce zapojit, protože bez lidí by ochrana zdejší jedinečné přírody nebyla možná,“ vysvětluje František Budský z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, ředitel regionálního pracoviště Správa CHKO České středohoří.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Naše členství v EU

Jak se to, že chcete zůstat v EU slučuje s tím, že chcete kandidovat s komunisty, kteří jsou proti? A jak se stavíte k přijetí Eura?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Jaký byl příběh Mlady, Kromaňonky z Mladečských jeskyní?

22:03 Správa jeskyní: Jaký byl příběh Mlady, Kromaňonky z Mladečských jeskyní?

Na loňské hlasování o jménu pro 31 tisíc let starou dívku z Mladečských jeskyní u Litovle navazuje n…