ASEKOL: Lidé v Česku objevili všechny červené kontejnery

20.10.2012 9:02 | Zprávy

V říjnu se uzavřela druhá část putovní osvětové akce Najdi si svůj červený kontejner, jejímž cílem bylo zábavnou formou informovat o červených kontejnerech na drobný elektroodpad.

ASEKOL: Lidé v Česku objevili všechny červené kontejnery
Foto: asekol.cz
Popisek: ASEKOL - logo

Návštěvníci akce se dozvěděli, kde jsou v jejich městě kontejnery umístěny, co do nich mohou vyhodit, a co naopak ne. Mohli také přímo na místo přinášet své vysloužilé elektro, celkem se takto nashromáždilo více než 40 tisíc kusů zbytečných spotřebičů z různých půd, dílen, šuplíků domácností.

Akci Najdi si svůj červený kontejner uspořádala nezisková organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektroodpadu a je také provozovatelem červených kontejnerů. „Podzimní pokračování akce překonalo naše očekávání, byl o ni ze strany veřejnosti snad ještě větší zájem, než na jaře,“ říká Jitka Šimková, manažerka projektu. „Chtěli jsme akcí rozšířit povědomí o možnostech a nutnosti třídění elektra, hlavně drobného. Teď není pochyb o tom, že Češi budou lámat rekordy v jeho sběru,“ dodává Šimková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…