AV ČR: Šílení vědci. Když se věda a umění stanou jedním

13.07.2017 8:59

Obstáli by vědci i v jiných činnostech než ve výzkumu? Co dělají ve volném čase? Humorně laděná výstava vás přesvědčí, že být principálem divadelního souboru, fotografovat exotický hmyz nebo založit blog o šití, patří mezi běžné koníčky zaměstnanců Ústavu experimentální botaniky AV ČR.

AV ČR: Šílení vědci. Když se věda a umění stanou jedním
Foto: cas.cz
Popisek: Akademie věd ČR - logo
reklama

 „V roce 2015 jsem si založila vlastní blog o šití Nitě všude, kde se chlubím svými výtvory a vytvářím jednoduché návody pro ostatní začínající švadlenky, " říká Jana Walterová, postdoktorandka v laboratoři reprodukce rostlin. „Místo oblečení nakupuji látky a většinu běžného šatníku jsem schopná si ušít sama, včetně šatů svatebních,“ dodává.

Zuzana Vondráková pracuje v laboratoři hormonálních regulací u rostlin, od dětství se kromě tance, pantomimy a hry na klavír věnuje paličkované krajce. „Zápal pro paličkovanou krajku nepolevil ani po vysoké škole. Navštěvuji odborné kurzy a pracuji na dokončení rekvalifikačního kurzu Krajkářky se zaměřením na paličkovanou krajku. Věnovat se paličkování je velice časově náročné, ale výsledek stojí za strávený čas,“ vysvětluje nadšeně mladá žena.

Mezi další kumštýře v řadách akademiků patří i Martin Janda, který řídí divadelní soubor DI(V)OCH, Alena Náprstková, která se věnuje středověkým a renesančním tancům či Alena Trávníčková, která na výstavě představuje vlastní dřevěné šperky.

Poznat život vědkyň a vědců z jiného úhlu pohledu, přesně o tohle se výstava snaží. Zajímavou i kuriózní tvorbu českých badatelů najdete v Návštěvnickém centru Průhonického parku od 11. července do 4. září 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT je druhou nejlepší českou školou v žebříčku Best Global Universities Ranking 2021

7:34 ČVUT je druhou nejlepší českou školou v žebříčku Best Global Universities Ranking 2021

Vyšel nový žebříček amerického mediálního domu U.S. News, který srovnává kvalitu univerzit po celém …