Academic School uspořádala dětskou vědeckou konferenci s rekordní účastí mladých vědců

14.11.2017 22:21

Academic School, Mateřská škola a základní škola, dnes pořádala v Uherském Hradišti již šestý ročník Dětské vědecké konference. Své příspěvky a výsledky bádání na ní představila téměř stovka žáků základních škol a gymnázií celého Zlínského kraje. Šlo o rekordní počet účastníků.

Academic School uspořádala dětskou vědeckou konferenci s rekordní účastí mladých vědců
Foto: Academic School
Popisek: Dětská vědecká konference na Academic School
reklama

„Naše škola dlouhodobě podporuje své nadané žáky. Považovali jsme proto za důležité vytvořit akci, na které by žáci z celého Zlínského kraje mohli v klidné atmosféře a bez soutěžení prezentovat své projekty. Soutěží je v celém regionu pořádáno dostatek, ale nadaní žáci často nemají touhu se s někým poměřovat. Jsou to badatelé, kteří na svých projektech pracují v tichosti a dlouhodobě,“ řekla ředitelka Academic School, Věra Olšáková.

Letos se konference zúčastnilo rekordních 83 soutěžících, kteří příspěvky přednesli před svými spolužáky a pedagogy ve dvou přírodovědných a jedné společenskovědní sekci. V přírodovědné sekci zaujali kromě jiných studenti Gymnázia Uherské Hradiště, a to svou prezentací Drony. Ve společenskovědní se pak přítomní pedagogové dozvěděli od žákyň devátého ročníku z Otrokovic „Jak (ne)učit ve škole“. Žáci Academic School se zabývali nejrůznějšími tématy - například zkoumali přísně střeženou americkou zónu 51, došlo také na webový design a jeho tvorbu, recyklaci nebo architekturu.

Academic School při organizaci dětské vědecké konference spolupracuje s Přírodovědnou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, která je odborným garantem akce.  Kromě toho škola spolupracuje také s MENZOU a organizací STAN (Společností pro talent a nadání). Akci letos podpořilo také Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které všem zúčastněným věnovalo volnou vstupenku na právě probíhající výstavu Svět kostiček, aneb Vyrážíme do LEGO světa! 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

22:33 Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

Kapitáni rekreačních lodí v největším jihočeském veřejném přístavu pro rekreační lodě v Hluboké na V…