Agentura ochrany přírody a krajiny: Pro záchranu vzácných tesaříků se nesmí z Vlárského průsmyku odvážet skladované vytěžené dřevo

01.08.2021 16:59 | Zprávy

Odvozem dřeva v současné době by byla zdejší populace tesaříka alpského oslabována a poškozována.

Agentura ochrany přírody a krajiny: Pro záchranu vzácných tesaříků se nesmí z Vlárského průsmyku odvážet skladované vytěžené dřevo
Foto: red
Popisek: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

Bukové lesy ve Vlárském průsmyku v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty jsou domovem kriticky ohroženého a evropsky významného tesaříka alpského.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Máte pro svá tvrzení o zlodějích nějaké důkazy?

Tvrdíte - Fialova zlodějská banda. Kdo přesně a jaké proto máte důkazy? Netvrdím, že v ODS nedochází třeba ke korupci, ale v jaké straně u nás k ní nedochází?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Téměř třicet tisíc pro chráněné dílny a kafe od ředitele

11:14 ČEZ: Téměř třicet tisíc pro chráněné dílny a kafe od ředitele

Téměř třicet tisíc korun vydělaly dvě chráněné dílny během tří hodin v Jaderné elektrárně Temelín. C…