Agentura ochrany přírody a krajiny: Tři revitalizační projekty pomáhají řekám na Olomoucku

23.10.2021 20:32 | Tisková zpráva

Celkem jde o cca 8,5 km revitalizovaných velkých řek.

Agentura ochrany přírody a krajiny: Tři revitalizační projekty pomáhají řekám na Olomoucku
Foto: red
Popisek: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

Investorem všech staveb byl podnik Povodí Moravy, s. p., Agentura ochrany přírody a krajiny ČR se podílela na jejich přípravě. Právě proto zde proběhl tradiční seminář vodařů a vodohospodářů AOPK ČR. 

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45700 lidí

Na terénní exkurzi se účastníci seznámili se třemi většími projekty v různých fázích dokončení:

Morava u Štěpánova, jako příklad podpory samovolné renaturace řeky v CHKO Litovelské Pomoraví, a to dva roky po realizaci.

Protipovodňová opatření na Moravě v Olomouci, etapa II A jako příklad intravilánové revitalizace velké řeky cca 8 let po realizaci.

Realizace dvou rozsáhlých revitalizačních opatření na řece Bečvě u obce Ústí.

Program exkurze pokračoval návštěvou lokality tzv. Osecké Bečvy, kde proběhla samovolná renaturace řeky povodní v roce 1997, a dále návštěvou přírodní rezervace Kenický, která škálu výše uvedených revitalizačních opatření antropogenního původu doplnila o ukázku přírodního meandrování Moravy a největší akumulace říčního dřeva v CHKO Litovelské Pomoraví.

Pozvání k večerním přednáškám přijali odborníci (uvedeno v pořadí, v jakém vystoupili) z akademického prostředí (Doc. Jan Hradecký z PŕF OsU – problematika splavenin a štěrkonosných toků), i z praxe (Ing. David Veselý, Povodí Moravy, s. p. – příklady dobré praxe revitalizací v povodí Moravy a Dyje, Mgr. Michal Krejčí, Magistrát města Olomouce – protipovodňová opatření v Olomouci a Mgr. Miroslav Kubín, AOPK ČR – ochrana ryb před destrukcí při technických zásazích do toků). Všichni hosté přispěli podstatnou měrou k vysoké odborné i věcné úrovni diskuse také během exkurzí v terénu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

22:45 VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

Lesníci VLS z Mimoně, kteří spravují přírodní oblast Ralska, včera rozvezli vánoční borovičky z lesů…