Agentura pro sociální začleňování školila zástupce obcí o možnostech operačního programu Zaměstnanost

11.02.2016 7:33

V pondělí se na Úřadu vlády uskutečnil vzdělávací seminář pro obce zařazené do Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám (KPSVL) o možnostech využití Operačního programu Zaměstnanost pro jejich potřeby v oblasti sociálního začleňování.

Agentura pro sociální začleňování školila zástupce obcí o možnostech operačního programu Zaměstnanost
Foto: Agentura pro sociální začleňování
Popisek: Agentura pro sociální začleňování, logo.

Koordinační přístup je zvláštní finanční mechanismus, který umožňuje zapojeným samosprávám specifický přístup ke třem operačním programům ( OP Zaměstnanost; OP Výzkum, vývoj, vzdělávání a  Integrovaný regionální operační program). Dnešní seminář, který  pořádal Odbor (Agentura) pro sociální začleňování ÚV ČR ve spolupráci s Odborem podpory projektů MPSV, byl věnován právě Operačnímu programu Zaměstnanost.

Zástupci měst a obcí  obdrželi aktuální informace týkající se nejen oblasti sociálního začleňování, ale i dalších programových priorit (zaměstnanost, veřejná správa, mezinárodní spolupráce, inovace, ap.). Starostové či zástupci obecních a městských úřadů  byli seznámeni s harmonogramem výzev a  podmínkami předkládáním projektů. Vzhledem k tomu, že se semináře účastnili zástupci jak obcí, které již projekty předkládají, tak obcí, které se k tomu teprve chystají, byla diskuse plná konkrétních podnětů a vzájemného předávání zkušeností. 

V současné době spolupracuje Agentura pro sociální začleňování v  Koordinovaném přístupu s 37 obcemi v tzv. 4 časových vlnách. Výzva pro další obce bude vyhlášena začátkem března 2016.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomoucký kraj: Cyklistické stezky odnikud nikam jsou minulostí

17:18 Olomoucký kraj: Cyklistické stezky odnikud nikam jsou minulostí

Cyklostezky, které začínají nebo končí na okraji města či v poli bez toho, aby na ně navázala další …