Akademie věd ČR navázala partnerství s Ministerstvem kultury ČR

02.09.2020 11:19

Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová podepsala 18. srpna 2020 memorandum o spolupráci s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem. Domluvili se spolu na sdílení a využívání vědeckých poznatků v oblasti kultury, na možnosti společných výzkumných aktivit, zpracovávání expertíz, konzultacích a organizování odborných seminářů a konferencí.

Akademie věd ČR navázala partnerství s Ministerstvem kultury ČR
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR
reklama

Spolupráce mezi oběma institucemi se předpokládá například v oblasti památkové péče a archeologického výzkumu. Memorandum nabízí obecný rámec pro uzavírání následných konkrétních smluv.

Návštěvy ministra kultury Lubomíra Zaorálka v pracovně předsedkyně AV ČR Evy Zažímalové se zúčastnili také místopředseda AV ČR Pavel Baran a členky Akademické rady Taťána Petrasová a Lenka Vostrá. U společného stolu zasedli také ředitel pražského Archeologického ústavu AV ČR Jan Mařík a dále zástupci ministerstva kultury.

Řeč byla nejen o kultuře, ale také o možnostech, které Akademie věd ČR nabízí vládě při zvládání současné pandemie nemoci covid-19. „Akademie věd je připravená pomoci například v oblasti testování, ale i různými expertizami – podobně jako na jaře při první vlně pandemie,“ řekla předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Ježíškova pošta letos úřaduje už po sedmadvacáté

17:05 Česká pošta: Ježíškova pošta letos úřaduje už po sedmadvacáté

Od 1. až do 23. prosince bude na poště Partner v Božím Daru opět, již po sedmadvacáté, úřadovat trad…