Akademie věd ČR oslaví výročí 125 let unikátním videomappingem

19.03.2015 14:03

Akademie věd si v letošním roce připomíná 125. výročí od svého založení. K uvedenému jubileu je připravena řada společenských a výstavních akcí, jejichž cílem je představit moderní, dynamickou a živou tvář instituce. Samozřejmě nebude opomenuta ani tradice, historický vývoj a významné osobnosti minulosti. Generálním partnerem 125. výročí Akademie věd je společnost PPF a. s.

Akademie věd ČR oslaví výročí 125 let unikátním videomappingem
Foto: AV ČR
Popisek: Budova AV ČR

V neděli 22. března 2015 od 20.00 do 22.00 hod. se promění budova Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze v devadesátimetrovou promítací plochu. Akademie věd ČR nabídne unikátní podívanou, při níž se propojí umění a vědy v rámci tzv. videomappingu. Ten pro Akademii věd ČR navrhla, připravila a koordinovala Mgr. Lenka Vinická s Martinem Kubovčiakem. Světelnou show za pomoci nejmodernější techniky a 3D animací vytvořila tvůrčí skupina Cirque Garuda ve složení Ati, Michal Kotek a Petr Krejčík, autory hudebního pojetí jsou Gabriela Al Dhábba a Martin Hoffi Hoffer. Po dobu videomappingu bude odkloněna tramvajová doprava na Národní třídě. Videomapping „roztančí“ budovu Akademie věd přibližně v půlhodinových intervalech. Délka trvání jedné projekce je cca. 14 minut. Akce se koná pod záštitou starosty Městské části Praha 1, Ing. Oldřicha Lomeckého.

Výstavní akce, které budou probíhat v rámci oslav 125. výročí průběžně od března do konce roku, jsou připraveny ve spolupráci s Národním muzeem, Národní galerií, Národním technickým muzeem a Národní technickou knihovnou. Návštěvníkům napříč všemi věkovými kategoriemi budou prezentovány zábavnou a hravou formou přírodovědné, technické i humanitní vědní oblasti. Akademii věd představí rovněž exteriérová putovní výstava, která postupně navštíví Brno, Olomouc, Jihlavu, České Budějovice, Ostravu a Prahu. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojenské lesy a statky: Ve středu startuje soutěž YPEF

14:21 Vojenské lesy a statky: Ve středu startuje soutěž YPEF

Ve středočeské Obecnici pod Brdy odstartuje u Vojenských lesů a statků další ročník mezinárodní vědo…