Akademie věd ČR podepsala memorandum o spolupráci s brazilskou společností SENAI

07.01.2019 16:10

Koncem roku 2018 uzavřela Akademie věd ČR memorandum o vzájemné spolupráci s brazilskou společností SENAI zaměřenou na vzdělávání v průmyslových oborech, podporu inovací a transfer technologií.

Akademie věd ČR podepsala memorandum o spolupráci s brazilskou společností SENAI
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR

Memorandum podepsali předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová, předseda SENAI Robson Braga de Andrade a generální ředitel SENAI Rafael Esmeraldo Lucchesi Ramacciotti.

SENAI (National Service for Industrial Apprenticeship) je součástí brazilského průmyslového systému. Primární oblastí její činnosti je profesní vzdělávání organizované v síti odborných škol založených a provozovaných syndikátem CNI (National Confederation of Industry). Kromě profesního vzdělávání se SENAI zabývá aplikovaným výzkumem, disponuje sítí inovačních pracovišť a propojuje základní výzkum s průmyslem.

Od memoranda uzavřeného 21. prosince 2018 si obě strany slibují intenzivní spolupráci a možnost využití výsledků základního výzkumu v průmyslových odvětvích. Pracoviště AV ČR tak získávají příležitost zhodnotit české myšlenky v rostoucím brazilském průmyslu.

Obsahem memoranda je zejména podpora společných aktivit vedoucích k rozvoji spolupráce mezi ústavy AV ČR a inovačními pracovišti SENAI, vzájemná výměna a sdílení informací a poznatků a podpora účasti ve vyhlašovaných výzvách a projektech na bilaterální i multilaterální úrovni. Konkrétní aktivity budou realizovány na základě smluv o spolupráci uzavíraných přímo mezi jednotlivými pracovišti AV ČR a SENAI a vymezujících všechny náležité podrobnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

22:02 ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

Žalobce se domáhal u Obvodního soudu pro Prahu 2 po Ministerstvu spravedlnosti zaplacení 24 milionů …