Akademie věd: Eva Zažímalová opět uspěla mezi TOP ženami Česka

22.01.2019 14:12

Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová se podruhé prosadila v anketě Hospodářských novin o nejvýznamnější ženy Česka. Získala třetí místo v kategorii veřejná sféra.

Akademie věd: Eva Zažímalová opět uspěla mezi TOP ženami Česka
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR
reklama

„Ocenění si nesmírně vážím, je to pro mě povzbuzení do další práce a také potvrzení, že ve vedení Akademie věd směřuji správným směrem. Překvapilo mě, že jsem se v tak prestižní anketě umístila hned dva roky po sobě,“ říká Eva Zažímalová, která v loňském ročníku získala ve stejné oblasti taktéž třetí místo. Cenu si převzala v pondělí 21. ledna na ceremoniálu v pražském Fóru Karlín, večer moderoval Daniel Stach.

Vzhledem k tomu, že biochemička Eva Zažímalová je předsedkyní Akademie věd ČR teprve od roku 2017, uspěla prakticky okamžitě. Vybrala ji dvacetičlenná porota složená z ředitelů firem, předních českých manažerů a podnikatelů, přičemž zájem o anketu rok od roku roste. Zatímco loni porota hledala tu nejlepší ze čtyř stovek kandidátek, letos jich bylo už více než pět set.

Oblast veřejné sféry posuzuje například ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, bývalá ministryně životního prostředí a předsedkyně Technologické agentury ČR Rut Bízková či ředitel Národního divadla Jan Burian a ředitel České televize Petr Dvořák. Porotci přihlížejí mimo jiné k tomu, jaký má žena vliv v daném oboru, jaký je její společenský přínos a jaké překážky musela na cestě ke svému úspěchu zdolávat.

Soutěž o nejúspěšnější ženy Česka se letos konala již po čtrnácté, organizuje ji mediální dům Economia, který vydavá i deník Hospodářské noviny. Snaží se upozornit na výrazné ženy, které se nebojí riskovat, nést odpovědnost a prosadily se ve svém oboru. Kategorii veřejná sféra letos vyhrála ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, druhé místo obsadila ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s akcí STRAbike

7:33 MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s akcí STRAbike

V sobotu 8. srpna 2020 se v rámci 11. ročníku mezinárodního srazu motorkářů působících ve firmě STRA…