„Seriál „Na čem pracujeme“ je určený veřejnosti. Srozumitelnou formou píšeme o našem vědeckém výzkumu, o fyzice Slunce, vzdálených hvězdách, planetkách, meteorech, galaxiích nebo meziplanetární hmotě,“ říká autor seriálu a držitel Ceny nadačního fondu Neuron za významný přínos v popularizaci astronomie Michal Švanda z Astronomického ústavu AV ČR.
První díl seriálu vyšel už v roce 2014 a pojednával o hvězdách s emisní obálkou v galaxii M 31. Střídají se v něm témata čtyř oddělení Astronomického ústavu ? slunečního, stelárního, meziplanetární hmoty a galaxií a planetárních systémů. Všech sto dílů najdete na webových stránkách Astronomického ústavu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Váleční veteráni mohou páchat více násilných zločinů, tvrdíte vy
Víc než kdo? V čem jsou větším rizikem než ostatní uprchlíci? A není prostě řešením uprchlíky, jakékoliv důkladně prověřit? A jste pro nebo proti přijímání válečných veteránů? Ještě otázka, proč myslíte, že po válce budou prchat?
Další články z rubriky
22:31 CzechInvest a ČEPS prohlubují spolupráci na inovacích v energetice
Agentura CzechInvest a provozovatel přenosové soustavy ČEPS pokračují ve strategickém partnerství.
- 19:28 Zoo Praha a Ondřej Sokol představí v sobotu mládě vombata
- 16:26 Nadace ČEZ: Ovocná stromová alej propojí Velké a Malé Svatoňovice
- 13:33 Poslanecká sněmovna převzala do stálé zápůjčky český svitek Tóry č. 41
- 10:34 HK ČR: Energetika, stavebnictví i trh práce potřebují méně regulací a byrokracie
- 7:33 Ombudsman: Tyto chyby v přehledu o příjmech a výdajích můžou vyjít podnikatele draho




