Akademie věd připravuje na Noc vědců bohatý program

15. 9. 2019 9:00

V České republice se 27. září 2019 uskuteční Noc vědců. Celoevropská vědecko-popularizační akce, která zapojuje veřejnost do inspirujícího prostředí vědy, se koná už po čtrnácté. Tématem letošního ročníku Noci vědců je Šetrně k planetě. Akademie věd ČR chystá pro veřejnost program ve svém sídle na Národní třídě v Praze i na dalších místech.

Akademie věd připravuje na Noc vědců bohatý program
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR
reklama

Sídlo Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze bude pro návštěvníky otevřeno od 17:30 do 22:00 hodin. Připraveny jsou diskuse, filmové projekce, výstavy nebo soutěže. Na zahradě, která se během Noci vědců výjimečně zpřístupní veřejnosti, bude Medový stánek s ochutnávkou. Bohatý bude také přednáškový program. Posvítíme si na světelné znečištění, mikroplasty, vodu, ale i na včely a netopýry.

Studovna Knihovny AV ČR se promění na kinosál, kde bude možné sledovat filmy i diskutovat s jejich tvůrci. V bývalém bankovním trezoru nasimulujeme absolutní tmu, ve které návštěvníci otestují svou knižní představivost.

Stánek Nakladatelství Academia představí knihy vybrané v souvislosti s tématem Šetrně k planetě. Na všechny tituly platí na místě 20% sleva! Po celou Noc vědců mohou zájemci navštívit také Galerii Věda a umění. Kompletní program naleznete zde.

Přijďte zažít neopakovatelnou atmosféru v Akademii věd na Národní třídě v Praze. Vstup ZDARMA a bez registrací, jediným omezením je kapacita přednáškových sálů, přijďte včas.

Kam za vědou v Praze a okolí

Program Noci vědců se nekoná pouze na Národní třídě – zavítat můžete také na další pracoviště Akademie věd ČR v Praze a blízkém okolí. Vydat se můžete do Fyzikálního ústavu AV ČR, Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR nebo na observatoř Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově. Mimo Prahu můžete zavítat například do Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích.

Svět rostlin, jak jste jej nikdy neviděli, představí Ústav experimentální botaniky AV ČR. Můžete hádat, které části rostlin se hodí, či nehodí k jídlu. Čeká vás poznávání koření a bylinek. Zahrát si můžete i na rostlinné genetiky. Vyzkoušíte si pipetování, práci s rostlinným materiálem či skládání karyotypu. Celý program naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie spouští online aktivity pro návštěvníky

22:11 Muzeum skla a bižuterie spouští online aktivity pro návštěvníky

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je sice z důvodu vládních opatření uzavřeno, přesto je …