Alcaplast testuje ve FN Brno speciální toalet

05.04.2018 16:26

Speciálně upravený modul pro hendikepované osoby nebo pro lidi se sníženou hybností momentálně testuje břeclavská společnost Alcaplast v brněnské Fakultní nemocnici Brno na Interní gastroenterologické klinice.

Alcaplast testuje ve FN Brno speciální toalet
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

Slavnostní předání se uskuteční v pondělí 9. 4. 2018 za účasti ředitele FN Brno MUDr. Romana Krause, MBA, přednosty Interní gastroenterologické kliniky FN Brno MUDr. Jiřího Doliny, Ph.D., a ředitele fi Alca plast, s.r.o., Ing. Františka Fabičovice.

V čem spočívá jeho jedinečnost, prozradil generální ředitel Alcaplastu František Fabičovic. „Tento WC modul slouží jako instalační rám do zdi, na který se zavěsí toaletní mísa pro invalidy. Vyznačuje se hned několika specifickými vlastnostmi. Je osazený elektrickým lineárním pohonem, který umožňuje nastavovat výšku toalety v rozmezí až třiceti centimetrů,“ vysvětlil Fabičovic, jehož slova doplnil technik zkušebny Ivan Kučeřík.

„Zařízení má nosnost čtyři sta kilogramů. Což je výrazně více než u konkurence. Součástí modulu jsou také dvě sklopná madla s integrovaným  elektronickým ovládacím panelem.  S jeho pomocí lze toaletu posunovat nahoru a dolů při plném zatížení, ovládat splachování, nebo si v případě potřeby přivolat pomoc personálu nemocnice. Madla jsme museli konstruovat a zkoušet na dvě stě kilogramů,“ vylíčil Kučeřík, který na projektu spolupracuje s oddělením vývoje a výzkumu Tomáše Krista zhruba půl roku.

„Uložení panelu jsme promýšleli přesně tak, abychom co nejvíce ulehčili obsluhu WC, lidem hendikepovaným, starším a nemohoucím, nebo v nemocnicích pacientům po operacích kloubních implantátů,“ doplnil vedoucí úseku vývoje Krist.

Modul má podle slov generálního ředitele zcela nově navrženou nosnou konstrukci i její posuvnou část. „Velkou pozornost jsme také věnovali způsobu uložení pohonu a elektrickému ovládání oplachu toalety. První reakce z testovacího provozu jsou velmi pozitivní, nicméně máme před sebou ještě dlouhou cestu, lemovanou mnoha zkouškami ve státní a interní zkušebně,“ usmíval se Fabičovic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: České památky se chystají na konec hlavní sezony a lákají na Hradozámecký advent

17:05 Národní památkový ústav: České památky se chystají na konec hlavní sezony a lákají na Hradozámecký advent

Památky ve správě Národního památkového ústavu přilákaly do konce září více než 4,6 milionu návštěvn…