Allianz: Čtvrtina úmrtí při autonehodách má v Česku stejného původce – alkohol

22.12.2014 12:30 | Zprávy

V období vánočních večírků, rodinných sešlostí a novoročních oslav řeší spousta lidí nepříjemné dilema: „drahé taxi“, nebo „řídit pod vlivem“? Zkušenosti klientů Allianz, ale i nejnovější data Světové zdravotnické organizace (WHO), ukazují, že i drahé taxi se v těchto případech může vyplatit. V České republice je podle WHO alkohol zodpovědný za každou čtvrtou oběť autonehod – stejně jako třeba v Zimbabwe!

Allianz: Čtvrtina úmrtí při autonehodách má v Česku stejného původce – alkohol
Foto: Allianz
Popisek: Allianz

Z čísel analýzy, kterou podle dat WHO udělalo Allianz centrum pro technologie v Ismaningu u Mnichova, je zřejmé, že nulová tolerance alkoholu za volantem v Česku některé řidiče příliš netrápí. Ti přitom možná ani netuší, že kromě hazardu se zdravím svým i zdravím okolí riskují v případě nehody i krácení či přímo zamítnutí pojistného plnění ze svého autopojištění.

„Pokud například poškozenému, kterého pod vlivem alkoholu naboural náš klient, v rámci povinného ručení uhradíme škodu, můžeme ji po klientovi následně vymáhat – a také ji vymáháme,“ uvádí Michaela Sitárová, vedoucí týmu regresů v Allianz pojišťovně. „Za loňský rok evidujeme 158 takových případů, letos do konce listopadu jsme zatím v této oblasti provedli 136 regresů.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Allianz

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?

A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu

11:14 ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu

Velkou proměnou prochází v současné době výrobní technologie v Areálu Třeboradice, a.s., ze Skupiny …