Antimonopolní úřad: Skupina ROCKAWAY může převzít Internet Mall

02.07.2016 18:40

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím z 27. června 2016 spojení soutěžitelů Rockaway Capital SE a Netretail Holding B.V. Posuzované spojení soutěžitelů nezvýší tržní sílu spojovaných soutěžitelů natolik, aby mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí je pravomocné.

Antimonopolní úřad: Skupina ROCKAWAY může převzít Internet Mall
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS
reklama

Skupina Rockaway působí v oblastech maloobchodního prodeje spotřebního zboží prostřednictvím internetu (e-commerce), vývoje a provozování online služeb a zákaznických systémů pro e-shopy či provozování sociálních sítí, vývoje a prodeje softwaru, aplikací a her pro počítače a mobilní zařízení, distribuce předplacených karet a poskytování souvisejících mobilních aplikací, internetového prodeje jízdenek, online srovnávání, zprostředkování a prodeje finančních a pojišťovacích produktů, provozování (online) služeb cestovní agentury a prodeje zájezdů, poskytování logistických služeb a provozování online cenových srovnávačů.

Netretail je holdingovou společností, která na území České republiky prostřednictvím dceřiné společnosti Internet Mall, a.s. provozuje internetový obchod pod značkou www.mall.cz. Ten se zabývá maloobchodním prodejem zboží, zejména elektroniky, domácích spotřebičů, počítačové a telekomunikační techniky, kosmetických přípravků, prostředků péče o dítě, hraček, oděvů, obuvi, sportovních potřeb, prostředků péče o zvířata nebo potřeb pro dům a zahradu.

Úřad se zabýval zejména předpokládanými dopady spojení na trzích v oblasti maloobchodního prodeje spotřebního zboží přes internet a nákupu zboží za účelem jeho maloobchodního prodeje. V důsledku uskutečnění fúze sice dojde k posílení postavení skupiny Rockaway ve spojením dotčených oblastech. Nicméně tržní podíl spojením vzniklého soutěžitele bude stále na většině trhů pod 25 %, navíc skupina Rockaway bude vystavena působení řady konkurentů, z nichž někteří na jednotlivých dotčených trzích dosahují obdobného či silnějšího postavení. Uskutečnění posuzovaného spojení soutěžitelů tak nebude mít negativní dopad na tržní prostředí ve spojením dotčených oblastech na území České republiky. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

22:49 ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

Brněnskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo úspěšně prodat n…