Arcelor Mittal: Do zácvikového programu bude přijato 45 absolventů

16.02.2014 14:20

Společnost ArcelorMittal Ostrava přivítala 21 žáků školy Dakol – Střední odborné učiliště z Petrovic u Karviné a jejich pedagogy během plánované exkurze v huti. Společnost navázala se školou spolupráci a bude zajišťovat praktický výcvik talentovaných studentů přímo v hutních provozech. S dalšími školami v Havířově, Karviné nebo Frýdku-Místku firma o spolupráci jedná. V letošním roce totiž plánuje huť umístit do svého zácvikového programu až 45 nadaných absolventů.

Arcelor Mittal: Do zácvikového programu bude přijato 45 absolventů
Foto: Archiv
Popisek: Arcelor Mittal
reklama

ArcelorMittal Ostrava rozšiřuje spolupráci se školami v regionu, jejichž žákům poskytne praktický výcvik a později některým z nich i zaměstnání. „Máme zájem o mladé odborníky. Největší uplatnění u nás najdou hutníci-operátoři, mechanici strojů a zařízení, mechanici-seřizovači nebo mechanici-elektrotechnici,“ říká Iveta Danysová z oddělení vzdělávání, rozvoje a náboru zaměstnanců ArcelorMittal Ostrava. Jedná se zejména o žáky studijních oborů s maturitou. „Školy i jejich studenti mají o tuto spolupráci zájem, což nám dodává motivaci společné projekty ještě vylepšovat,“ dodává Danysová.

Čerstvé absolventy středních a vysokých technických škol nabírá ArcelorMittal Ostrava každoročně do tzv. trainee programu – speciálního ročního zácvikového programu, který umožňuje nastartovat pracovní kariéru v huti. V letošním roce chce huť umístit do programu až 45 nadaných absolventů. V rámci programu jsou absolventi zařazeni na konkrétní pracovní pozici a souběžně se seznamují s dalšími pracovišti formou krátkých stáží a stínováním vedoucích pracovníků jednotlivých provozů. Kromě pracovních povinností je pro účastníky připravena celá řada rozvojových aktivit zaměřených na zlepšování tvrdých i měkkých kompetencí, znalosti angličtiny a k dispozici jsou i různá praktická školení v zahraničních podnicích skupiny ArcelorMittal. Na konci programu se účastníkům připravuje kariérní plán až na 8 let dopředu.

„Je docela obtížné najít kvalifikovaného odborníka, takže jednou z možností je si vlastní odborníky vychovat a znalosti jim postupně předávat. Trainee program je dobrou platformou, protože nám umožňuje kariéru absolventů lépe odstartovat i naplánovat,“ vysvětluje Veronika Muroňová, vedoucí vzdělávání, rozvoje a náboru zaměstnanců v ArcelorMittal Ostrava.

V minulém týdnu huť navštívila strojnická třída učiliště z Petrovic. Studenti se seznámili s bezpečnostními pravidly a prohlédli si část výrobního procesu. Za plného provozu na válcovně měli například možnost sledovat výrobní proces od polotovaru až po finální výrobek. Na závěr debatovali s odborníky v huti o společnosti a aspektech zaměstnání v hutnickém průmyslu. „Žáci, kteří byli v závěrečné diskuzi nebývale aktivní, si odnesli velmi zajímavé poznatky a někteří možná dokonce vizi vlastní budoucnosti,“ říká Pavel Fukala, pedagog z petrovického učiliště.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Česká republika se stane zakládajícím členem konsorcia  výzkumné infrastruktury AnaEE-ERIC

22:11 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Česká republika se stane zakládajícím členem konsorcia výzkumné infrastruktury AnaEE-ERIC

Česká republika se stane společně s dalšími zeměmi zakládajícím členem konsorcia evropské výzkumné i…