Arete Invest se stal jako první nemovitostní fond přidruženým členem Asociace pro kapitálový trh

10.07.2018 15:34

Arete Invest, český rychle rostoucí fond zaměřený na investice v oblasti nemovitostí, se stal v červnu jako první nemovitostní fond přidruženým členem Asociace pro kapitálový trh České republiky. Po již několikaletém členství v renomované globální Asociaci alternativních investičních fondů AIMA je tak nově součástí i lokálního profesního sdružení.

Arete Invest se stal jako první nemovitostní fond přidruženým členem Asociace pro kapitálový trh
Foto: www.pujcka-dnes.cz
Popisek: půjčka, ilustrační foto

„S Asociací pro kapitálový trh máme společné hodnoty – bojujeme za rozvoj a transparentnost kapitálového trhu, klademe důraz na ochranu investorů i důvěryhodnost. Proto jsme se rozhodli stát jejím členem,“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel a předseda správní rady fondu Arete Invest.

Asociace pro kapitálový trh České republiky patří mezi nejvýznamnější profesní sdružení působící na kapitálovém trhu. Asociace sdružuje nejvýznamnější správce - investiční společnosti a asset management společnosti, dále pak obchodníky s cennými papíry a banky, které působí v ČR, a další subjekty poskytující služby v oblasti kapitálového trhu. Činnost Asociace napomáhá ke zvýšení transparentnosti kapitálového trhu, ochraně investorů a podpoře zájmů svých členů. Asociace usiluje zejména o rozvoj kapitálového trhu a kolektivního investování. Svými aktivitami a samoregulačními předpisy chce rozvíjet podvědomí, znalost a důvěryhodnost v oblasti kapitálového trhu.

Fond Arete Invest je zaměřený na investice do dokončených a již pronajatých komerčních nemovitostí, které generují pravidelné výnosy v podobě nájmů. Díky tomu nabízí svým investorům nadprůměrné zhodnocení investic – hrubý výnos podfondu činil za loňský rok přes 44 %. Investorům jsou k dispozici průběžné hotovostní distribuce ve výši až 6 % ročně vyplácené na čtvrtletní bázi. Arete Invest se drží čtyř základních principů – své odbornosti, hmatatelnosti investic a jednoduchosti a otevřenosti vůči svým investorům.

reklama

autor: Tisková zpráva

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna: Vjezd tramvají do areálu vozovny Střešovice bude od příštího roku jednodušší

7:23 Pražská strojírna: Vjezd tramvají do areálu vozovny Střešovice bude od příštího roku jednodušší

Pražská strojírna podepsala smlouvu s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a.s. o dodání 16 moderních výh…