Armáda ČR: 79 vojáků převzalo ocenění za službu v zahraničních operacích

16.12.2017 13:33 | Zprávy

Ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově se uskutečnil nástup příslušníků AČR po návratu ze zahraničních operací v Afghánistánu, Bosně a Hercegovině i Egyptě. Ceremoniálu se zúčastnili náměstek ministryně obrany Tomáš Kuchta, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a další představitelé velení armády.

Armáda ČR: 79 vojáků převzalo ocenění za službu v zahraničních operacích
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Medaile Za službu v zahraničí převzali vojáci velitelství 15. úkolového uskupení mise Resolute Support, příslušníci jednotky Scan Eagle v sestavě 8. strážní roty BAF, specialisté 21. polního chirurgického týmu a členové jednotky Vojenské policie KAMBA, kteří byli nasazeni na území Afghánistánu.

Vyznamenaní byli také příslušníci operačního velitelství mise Evropské unie EUFOR Althea na území Bosny a Hercegoviny a dále vojáci 8. letecké jednotky AČR CASA, kteří působili na Sinajském poloostrově. Vybraným profesionálům byl udělen Záslužný kříž ministra obrany ČR, čestné odznaky AČR Za zásluhy a věcné dary.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Nemyslíte, že by pomohla legalizace konopí?

Není ve finále míň škodlivé než neznámé látky? Ono i když něco zakážete, objeví se nějaká napodobenina a je to tak začarovaný kruh, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: RegioFoxy pro PID jsou kompletní

16:08 České dráhy: RegioFoxy pro PID jsou kompletní

Středočeské a pražské „lišky“ jsou už doma. Všech 38 motorových jednotek řady 847 od polské firmy Pe…